Bizonyára sokan ismeritek a Call Meter NG nevű alkalmazást, de ez a 3G utótagot viseli, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy sokkal testre szabhatóbb, profibb, mint az NG. (Igaz, hogy béta státuszban van, de teljes mértékig használható, nem érezhető, hogy még nem végleges verzió.)
A programmal számon tudjuk tartani, hogy mennyi az éppen aktuális telefonszámlánk, akár kártyás, akár előfizetéses. Külön kezeli a hívásokat, az üzeneteket és az adatforgalmat. És mindezen remek funkciók mellett még magyar is, és ingyenes!
Egy kis segítség, a pontos beállításhoz:
Megjelenésnél számos dolog beállítható, de ami lényeges, az a saját valuta jele, és a custom language. Ha magyar a telefonunk nyelve, akkor semmit sem kell itt állítani, mert a valuta is Ft lesz alapértelmezetten.
A lényegi beállítások most jönnek:
Számlázásnál a haladó beállításokat válasszuk elsőként. Ha kártyásak vagyunk, pipáljuk be a Kártyás előfizetés-t. A Haladó beállításokat is pipáljuk be.
Elsőként állítsuk be az időszakokat: ha a díjcsomagunk külön tarifákkal bír csúcsidőben, éjjel, hétvégén stb., akkor ebben a menüpontban tudjuk beállítani, hogy mikor melyik idő van. Pl.: csúcsidőnk reggel 7-től este 7-ig van, kivéve hétvégén, akkor hozzáadunk egy olyan nevűt, hogy Csúcsidő, majd hozzáadjuk az órákat: hétfőtől péntekig lehetőséget választjuk, és az órákat hozzáadjuk. Sajnos minden egyes órát külön kell hozzáadni. Figyeljünk, hogy „hétfőtől péntekig” legyen minden óra.
Ha nincs csúcsidőnk, akkor egyszerű dolgunk van: hozzáadunk egy olyan időszakot, ami azt tartalmazza, hogy minden hét, egész nap. (De ez a lehetőség akár ki is hagyható, de én ajánlom, mert így biztos, hogy működni fog.)
Következő lépés legyen a számcsoportok: itt a különböző tarifájú számokat kell megadni. Pl.: ha 10 forintért hívjuk az „A” szolgáltatót, 12ért a „B”-t, és 15-ért a „C”-t, akkor már minimum 3 számcsoportunk van, hisz ezeket külön tarifákkal hívjuk, és különböző az előhívójuk is (+3630; 0620…). Hozzáadjuk „A” névvel az első számcsoportot. Azon belül hozzáadjuk a %630% kódot a számhoz, és OK. (Azért ilyen a kód formátuma, mert a % jel egy vagy több tetszőleges karaktert jelöl. Előre azért tettem, mert így biztos el tudja dönteni, hogy +36 vagy 06 az ország hívó kódja.) A következő szolgáltató számaihoz a %620% kerül és így tovább értelem szerűen a 3.-nál is. Ha van olyan szám, amit ingyen hívunk, vagy más tarifával, akkor azt negyediknek pl hozzáadjuk, és szám hozzáadásakor a névjegyek közül kiválasztjuk.
Egy számcsoporthoz több számot/kódot is adhatunk, így például ha „A” szolgáltatót 10 Ft-ért, „B”-t és „C”-t 15-ért hívjuk, akkor csak 2 számcsoportunk lesz, de a 2.ban 2 szám (kód) lesz.
Most jöjjön a díjcsomagok, tarifák menüpont: itt természetesen a tarifákat lehet beállítani, és azt, hogy a Call Meter 3G-t mikor megnyitjuk, és megjelenik a „számlánk”, akkor az milyen formában jelenjen meg, miket mutasson, és miket ne. Ha egy sorra hosszan bökünk, akkor az szerkeszthető, vagy akár törölhető is, de a hozzáadás gombbal új díjcsomagot is csinálhatunk. A számlázási időszak nevű tarifára bökve, és azt szerkesztve beállíthatjuk, hogy mettől meddig tart a számlázási időszakunk, és mennyi a havidíja.
Nézzünk egy példát az új hívás tarifa hozzáadására: adjuk meg a neveket értelem szerűen, pl.: Hívás „A”, rövid név meg „A” lesz. Típus: hívás, számlázási időszak a számlázási időszak legyen. Tarifák összevonása: itt az állítható be, hogy a „számlán” egy összegbe melyik tarifákat mutassa, most a példában nem vonunk össze. Keret típusánál megadható a lebeszélhetőség – ha van- percben vagy költségben. Ha nincs, akkor korlátlanra kell állítani. Számlázás módjánál az 1/1 a másodperc alapú számlázást jelenti. Ha perc alapúnk van, akkor 60/60-ra kell állítani. Beállítható a következő lehetőségnél az, hogy ne számlázza az első X másodpercet. (Pl.: X helyére 3-at írjunk, ha az első 3 mp-ért nem kell fizetnünk.) A havidíj alatt a hívások havidíja kell. Pl.: ha a csomagunkért havi szinten 3000 jó magyar forintot fizetünk, és ebből minden lebeszélhető, akkor a havidíj 0 Ft lesz. Az „ár egységenként” menüpontba a kapcsolási díj kerülhet. Az „adatforgalom díjánál” az egy másodperc/perc árát adhatjuk meg. Ha volt beállítva keret, akkor a kereten belül felhasznált, és az azon kívüli is külön beállítható. Ha 10 forintba kerül egy percünk, akkor 10 lesz az első érték és 10 a második is, de ha az első percünk olcsóbb, mint a többi, akkor úgy állítjuk be értelem szerűen, de tudtommal ilyen csomag nincs, mint ahogy kapcsolási díj sincs már.
Végezetül nézzük a szabályokat: példának nézzünk egy kimenő hívást „A” szolgáltató irányába: Cél típusa hívás, tarifa az az „A” tarifája (ezt az előző, díjcsomagok, tarifák menüben állítottuk be az előző lépésben). Keret nincs túllépve opciónál beállítható, hogy ez a szabály akkor legyen érvényben, amikor kereten belül, vagy mikor kereten kívül vagyunk. Irány: kimenő, roaming hívás: nem , vagy nem számít (ha nem telefonálunk külföldről), SÍP hívás: nem számít (SIPen keresztül nem valószínű, hogy sokan telefonálnak). Vonatkozó időtartamnál beállítható az, hogy a jelen szabály melyik időszakra legyen érvényes. Kizárt óráknál pont fordítva állítunk. (elég csak az egyiknél megadni) Tartalmazott számoknál az „A” szolgáltató számait jelöljük (számcsoportoknál adtuk hozzá, azzal a bizonyos kóddal). Kizárt számot megint nem kell hozzáadni ebben az egyszerű példában. De ha pl. a fent nevezett szolgáltatónál ingyen hívunk valakit, akkor azt hozzáadjuk előbb egy számcsoporthoz, ha még nem tettük, majd, itt a kizárt számoknál kiválasztjuk, így az erre a számra történő hívás nem kerül bele jelen szabályba.
Lehetőségünk van az előző hónapok naplóját is megtekinteni, ha a menü gombbal az Ugrás dátumra menüpontra bökünk. Itt megadjuk, hogy honnantól akarjuk látni a múlt statisztikáit
Ezen beállításokat elvégezve egy pontos képet kapunk majd, hogy hol tartunk a számlánkban. Elég sok idő, meg macera beállítani, de csak egyszer kell, mert van lehetőség exportálásra és importálásra is, így egy új rom felrakásánál is tudjuk folytatni a már megkezdett naplót.
Remélem sikerült egyszerűbbé tennem eme remek alkalmazás használatát. Ha maradt bármi kérdés, ne habozzatok, kommenteljetek.
CoolBoy