2011. dec. 28.

Mixerek és Bártenderek figyelem - Itt a Magyar nyelvű Cocktail Flow


A minap egy baráti beszélgetés közepette, azon gondolkoztunk barátainkkal, hogy vajon van-e koktél készítő alkalmazás. Rögvest rákerestünk a neten, s pár oldal átböngészése után rátaláltunk arra, ami mostantól egyik nélkülözhetetlen kelléke lesz a házibuliknak. Ismerkedjetek meg a Magyar nyelvű Cocktail Flow-val.


Az alkoholos tartalmú italoknak igazi kultúrája van. Értékeljük a minél idősebb borokat, szeretjük a finom söröket s már már igazi kompozíciót látunk összeállni egy-egy koktél elkészítésekor. Hála ennek a remek programnak, mi is kipróbálhatjuk, milyen is lehet az éjszakai élet a bárpult másik oldalán, koktélokat kevergetve. Persze mindezt a konyhában vagy a nappaliban ügyetlenül, de lelkes kitartással idővel igazi mestereivé válhatunk a dolognak.


Indítást követően a képernyőn megjelennek a különböző italok. Miután kiválasztottuk szájízünk szerint a legmegfelelőbbet a program máris megosztja velünk milyen hozzávalók szükségesek az elkészítéshez és az összeállítás pontos menetét is ismerteti velünk. A "Shopping" menüpontnak köszönhetően, új koktélokkal is megismerkedhetünk, bővítve ezzel is tudásunkat a koktélok világáról. A különböző letölthető Pakkok (Packages), új italokat és recepteket tartalmaznak, melyek a már meglévő hozzávalókat is felhasználják a továbbiakban. Összesen 30 további italt szerezhetünk be kifizetve a Premium csomag $0.99-os árát. A fejlesztők oldalukon közreadták, hogy a későbbiekben további csomagokat is feltöltenek a szoftverhez.


A program telefonokon és tableteken egyaránt elérhető, de míg a telefonosok számára ingyenes a program sajnos a tableteseknek $2.99-t kell fizetniük. Vigasztalásul, viszont a tabletesek alapból megkapják az összes prémium tartalmat.



Ha szereted a különleges italokat, vagy csak megakarod lepni vendégeidet néhány új ízzel, azonnal letöltheted a programot az alábbi linkek egyikén:




Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 27.

11 millió SMS-t küldtek a T-Mobile-osok a karácsonyi ünnepek alatt


Változóban mobilkommunikációs szokásaink: Csökkenőben  az ünnepi SMS forgalom, ugyanakkor egyre többen használják ki az okostelefonok és a mobilinternetezés nyújtotta kényelmet.


Az ünnepi szezonban a T-Mobile-nál az okostelefonok részesedése a friss eladásokból már megközelítette a 70%-ot, sőt az előfizetéses ügyfelek esetében az arány még magasabb, 80% közelében járt. Az okos készülékek segítségével már útközben is válthatunk e-mailt és chatelhetünk ismerőseinkkel, illetve könnyen megoszthatjuk élményeinket a közösségi médiafelületeken. Feltehetően ez is szerepet játszik abban, hogy az utóbbi években enyhén csökkenő tendenciát mutat az ünnepek alatt küldött SMS-ek száma - az idén 11 millió szöveges üzenetet indítottak a T-Mobile-os ügyfelek. Ez az SMS forgalom persze még így is kimagasló: egy átlagos munkanaphoz képest ötszörös-hatszoros SMS forgalom tapasztalható az ünnepek alatt, a legforgalmasabb órák pedig idén is szilveszter éjszakájára várhatók.

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 23.

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag új évet kíván a Droidground csapata!



Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 22.

Boldog karácsonyt Android módra


Az ünnepek közeledtével a Google közzétett egy videót, melyen az Android minden munkatársának nevében kívánnak nekünk boldog karácsonyt. Nem igazán hírértékű a dolog, de nekünk szól és kedves gesztus a gyártótól.

Nemsokára itt a szeretet ünnepe, ezen felbuzdulva készítették ezt a kedves videót, a kedves Google alkalmazottak. Mit lehetne még ehhez hozzátenni? A székház hóban is remekül néz ki. Íme a videó:




Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 21.

Sony Ericsson közlemény az Ice Cream Sandwich frissítésről


Nemrégiben a frissítésben résztvevő készülékeket és a hozzávetőleges dátumot is nyilvánosságra hozta a japán-svéd gyártó.



Az első Xperia márkavonalban szereplő telefonok 2012 március végén/április elején kapják meg a várva várt update-et. A legszerencsésebb készülékek a következőek: Xperia arc S, Xperia neo V és az Xperia ray. Az Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia neo, Xperia mini és mini pro, Xperia pro, Xperia Sony Ericsson Live with Walkman telefonokra április végén/május elején érkezik az "áldás".


Habár még három hónap van hátra a frissítésig mindenképpen dicséretet érdemel a SE kommunikációs részlege, hogy ennyire időben tájékoztatják felhasználóikat. Aki esetleg többet szeretne megtudni a Sony Ericsson fejlesztőinek munkájáról és az ICS implementálásáról, valamint az angol nyelv megértésével sem akad problémája, ajánlatos elolvasnia ezt a hivatalos magyarázatot a cégtől. A dátumokról szóló bejelentés pedig itt található.


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Ingyenes alkalmazások a Getjartól Karácsonyra!

A Getjar oldalán a Gold Apps felületen már eddig is rengeteg kiváló alkalmazást tölthettünk le teljesen ingyen. Karácsony alkalmából az online piactér emberei úgy gondolták egy igazi kis ünnepi katalógust állítanak össze számunkra, kibővítve az eddig sem szerény listát, még több programmal.




Általában, ha az ingyenes szót halljuk, azonnal fölkapjuk fejünket, hegyezzük fülünket, hogy miről is van szó. Idén karácsonnyal minden okostelefon tulajdonos kapkodhatja a fejét és nem is hiába, hiszen most 100 alkalmazás közül válogathat mindenki kedvére.

Néhányat kiemeltünk számotokra a kínálatból kedvcsinálónak:
  • Age of Zombies
  • BeWeather
  • Beautiful Widgets
  • Deer Hunter 3D
  • Fruit Ninja HD
  • Grave Defense
  • Guns N Glory
  • Paper Camera
  • Splashtop Remote Desktop
  • Tapatalk Forum
A lista telefonról és böngészőkből is elérhető, emellett könnyen átlátható. Meglepő módon oldalra scrollozva tudjuk áttekinteni az alkalmazásokat az oldalon, tehát használjátok a nyilakat vagy a böngésző alján található csúszkát a nézelődéshez.


A szoftverek letöltéséhez csak nyomjunk rá az általunk kiválasztott programra, s miután telefonunk letöltötte a Getjar.apk-t ismét nyomjunk rá a Download gombra. Voila máris gazdagabbak lettünk egy alkalmazással és még fizetnünk sem kellett érte.

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Két napig ingyenes a Duke Nukem Episode 1 a Marketen!

A kilencvenes évek egyik legnagyobb fenegyereke már régóta a disznók és űrlények seregeit öldökli az Androidos rendszeren is. Ha eddig sajnáltad rá a pénzt, most itt az ideje, hogy besegíts neki a harcban.



A 3 részes játék első epizódja a mai és a holnapi napon mindneki számára ingyenesen érhető el az Android Market felületéről. Sajnos a 2. és 3. rész továbbra is $0.99-ért váráolható meg. Ha jól sejtjük, azonban az akció hamarosan folytatódik, így ha elég szemfülesek leszünk, mind a 3 részt ingyen kaparinthatjuk meg.

Előző cikkünkből:

Duke Nukem 3D visszatért, ugyanis a MachineWorks fejlesztőcsapatnak sikerült portolnia az eredeti PC-s változatot immáron az Android rendszerre is! A zöld robotos verzió mindhárom epizódot tartalmazza, az utolsó kettő azonban nem ingyenes, 1-1 dollárt kell értük fizetnünk, s természetesen magáért az alapjátékért is. A Duke Nukem 3D a nagyobb felbontású tableteket is támogatja, így senki nem marad ki a darálásból, emellett az SD kártyára is telepíthető, amivel temérdek tárhelyet spórolunk meg készülékünkön.






Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Hogyan tartsuk kordában telefonszámlánkat? - Call Meter 3G

Bizonyára sokan ismeritek a Call Meter NG nevű alkalmazást, de ez a 3G utótagot viseli, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy sokkal testre szabhatóbb, profibb, mint az NG. (Igaz, hogy béta státuszban van, de teljes mértékig használható, nem érezhető, hogy még nem végleges verzió.) 


A programmal számon tudjuk tartani, hogy mennyi az éppen aktuális telefonszámlánk, akár kártyás, akár előfizetéses. Külön kezeli a hívásokat, az üzeneteket és az adatforgalmat. És mindezen remek funkciók mellett még magyar is, és ingyenes!

Egy kis segítség, a pontos beállításhoz:

Megjelenésnél számos dolog beállítható, de ami lényeges, az a saját valuta jele, és a custom language. Ha magyar a telefonunk nyelve, akkor semmit sem kell itt állítani, mert a valuta is Ft lesz alapértelmezetten.

A lényegi beállítások most jönnek:

Számlázásnál a haladó beállításokat válasszuk elsőként. Ha kártyásak vagyunk, pipáljuk be a Kártyás előfizetés-t. A Haladó beállításokat is pipáljuk be.

Elsőként állítsuk be az időszakokat: ha a díjcsomagunk külön tarifákkal bír csúcsidőben, éjjel, hétvégén stb., akkor ebben a menüpontban tudjuk beállítani, hogy mikor melyik idő van. Pl.: csúcsidőnk reggel 7-től este 7-ig van, kivéve hétvégén, akkor hozzáadunk egy olyan nevűt, hogy Csúcsidő, majd hozzáadjuk az órákat: hétfőtől péntekig lehetőséget választjuk, és az órákat hozzáadjuk. Sajnos minden egyes órát külön kell hozzáadni. Figyeljünk, hogy „hétfőtől péntekig” legyen minden óra. 

Ha nincs csúcsidőnk, akkor egyszerű dolgunk van: hozzáadunk egy olyan időszakot, ami azt tartalmazza, hogy minden hét, egész nap. (De ez a lehetőség akár ki is hagyható, de én ajánlom, mert így biztos, hogy működni fog.)

Következő lépés legyen a számcsoportok: itt a különböző tarifájú számokat kell megadni. Pl.: ha 10 forintért hívjuk az „A” szolgáltatót, 12ért a „B”-t, és 15-ért a „C”-t, akkor már minimum 3 számcsoportunk van, hisz ezeket külön tarifákkal hívjuk, és különböző az előhívójuk is (+3630; 0620…). Hozzáadjuk „A” névvel az első számcsoportot. Azon belül hozzáadjuk a %630% kódot a számhoz, és OK. (Azért ilyen a kód formátuma, mert a % jel egy vagy több tetszőleges karaktert jelöl. Előre azért tettem, mert így biztos el tudja dönteni, hogy +36 vagy 06 az ország hívó kódja.) A következő szolgáltató számaihoz a %620% kerül és így tovább értelem szerűen a 3.-nál is. Ha van olyan szám, amit ingyen hívunk, vagy más tarifával, akkor azt negyediknek pl hozzáadjuk, és szám hozzáadásakor a névjegyek közül kiválasztjuk.

Egy számcsoporthoz több számot/kódot is adhatunk, így például ha „A” szolgáltatót 10 Ft-ért, „B”-t és „C”-t 15-ért hívjuk, akkor csak 2 számcsoportunk lesz, de a 2.ban 2 szám (kód) lesz.
Most jöjjön a díjcsomagok, tarifák menüpont: itt természetesen a tarifákat lehet beállítani, és azt, hogy a Call Meter 3G-t mikor megnyitjuk, és megjelenik a „számlánk”, akkor az milyen formában jelenjen meg, miket mutasson, és miket ne. Ha egy sorra hosszan bökünk, akkor az szerkeszthető, vagy akár törölhető is, de a hozzáadás gombbal új díjcsomagot is csinálhatunk. A számlázási időszak nevű tarifára bökve, és azt szerkesztve beállíthatjuk, hogy mettől meddig tart a számlázási időszakunk, és mennyi a havidíja.



Nézzünk egy példát az új hívás tarifa hozzáadására:  adjuk meg a neveket értelem szerűen, pl.: Hívás „A”, rövid név meg „A” lesz. Típus: hívás, számlázási időszak a számlázási időszak legyen. Tarifák összevonása: itt az állítható be, hogy a „számlán” egy összegbe melyik tarifákat mutassa, most a példában nem vonunk össze. Keret típusánál megadható a lebeszélhetőség – ha van- percben vagy költségben. Ha nincs, akkor korlátlanra kell állítani. Számlázás módjánál az 1/1 a másodperc alapú számlázást jelenti. Ha perc alapúnk van, akkor 60/60-ra kell állítani. Beállítható a következő lehetőségnél az, hogy ne számlázza az első X másodpercet. (Pl.: X helyére 3-at írjunk, ha az első 3 mp-ért nem kell fizetnünk.) A havidíj alatt a hívások havidíja kell. Pl.: ha a csomagunkért havi szinten 3000 jó magyar forintot fizetünk, és ebből minden lebeszélhető, akkor a havidíj 0 Ft lesz. Az „ár egységenként” menüpontba a kapcsolási díj kerülhet.  Az „adatforgalom díjánál” az egy másodperc/perc árát adhatjuk meg. Ha volt beállítva keret, akkor a kereten belül felhasznált, és az azon kívüli is külön beállítható. Ha 10 forintba kerül egy percünk, akkor 10 lesz az első érték és 10 a második is, de ha az első percünk olcsóbb, mint a többi, akkor úgy állítjuk be értelem szerűen, de tudtommal ilyen csomag nincs, mint ahogy kapcsolási díj sincs már.


Végezetül nézzük a szabályokat:  példának nézzünk egy kimenő hívást „A” szolgáltató irányába: Cél típusa hívás, tarifa az az „A” tarifája (ezt az előző, díjcsomagok, tarifák menüben állítottuk be az előző lépésben). Keret nincs túllépve opciónál beállítható, hogy ez a szabály akkor legyen érvényben, amikor kereten belül, vagy mikor kereten kívül vagyunk. Irány: kimenő, roaming hívás: nem , vagy nem számít (ha nem telefonálunk külföldről), SÍP hívás: nem számít (SIPen keresztül nem valószínű, hogy sokan telefonálnak). Vonatkozó időtartamnál beállítható az, hogy a jelen szabály melyik időszakra legyen érvényes. Kizárt óráknál pont fordítva állítunk. (elég csak az egyiknél megadni) Tartalmazott számoknál az „A” szolgáltató számait jelöljük (számcsoportoknál adtuk hozzá, azzal a bizonyos kóddal). Kizárt számot megint nem kell hozzáadni ebben az egyszerű példában. De ha pl. a fent nevezett szolgáltatónál ingyen hívunk valakit, akkor azt hozzáadjuk előbb egy számcsoporthoz, ha még nem tettük, majd, itt a kizárt számoknál kiválasztjuk, így az erre a számra történő hívás nem kerül bele jelen szabályba.

Lehetőségünk van az előző hónapok naplóját is megtekinteni, ha a menü gombbal az Ugrás dátumra menüpontra bökünk. Itt megadjuk, hogy honnantól akarjuk látni a múlt statisztikáit

Ezen beállításokat elvégezve egy pontos képet kapunk majd, hogy hol tartunk a számlánkban. Elég sok idő, meg macera beállítani, de csak egyszer kell, mert van lehetőség exportálásra és importálásra is, így egy új rom felrakásánál is tudjuk folytatni a már megkezdett naplót.

Remélem sikerült egyszerűbbé tennem eme remek alkalmazás használatát. Ha maradt bármi kérdés, ne habozzatok, kommenteljetek.

CoolBoy

Gyorshír: 700.000 készülékaktiválás naponta


Az Android sikere továbbra is töretlen, hiszen a rendszer júniusba érte el a napi félmillió készülékaktiválást világszerte, december végére pedig már ugyanez a szám közel kétszázezerrel emelkedett meg.


A Google Androidos részlegének igazgatója, Andy Rubin a napokban jelentette be, hogy a zöld robotos készülékaktiválások száma világszerte elérte a napi 700.000-et. A rendszer piaci részesedése továbbra is a legnagyobb, emellett az eddigi adatokból és növekedési számokból megállapítható, hogy a napi 1.000.000  aktiválás már 2012 első félévben megtörténik.



Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 20.

Android 4.0.2 és 4.0.3 frissítések


A Google és a Verizon szolgáltató szorgosan dolgozik a Galaxy Nexus hibajavításán. Az utóbbi napokban megjelent az Ice Cream Sandwich 4.0.2-es frissítése, nem sokkal ezután pedig a Google bejelentette a 4.0.3-as update közeledtét.


A 4.0.2-es frissítés jelenleg csak az Amerikai Verizon szolgáltató által forgalmazott Galaxy Nexus-ra érkezik, ám a Google által napvilágra hozott tervek szerint a 4.0.3-as frissítés már nagyobb rétegek számára lesz letölthető az OTA rendszeren keresztül.

A 4.0.2-es verzió újdonságai:

  • Optimalizált Mobile Hotspot VPN hazsnálat közben.
  • Továbbfejlesztett 3G/4G adat kommunikáció a gyorsabb reagálási idő érdekében.
  • Inkorrekt figyelmeztetések eltávolítása.
  • A Wi-Fi automatikusan visszacsatlakozik, ha ismert csatlakozási pontot talál.
  • Új speciális vizuális effektek az elülső kamera használatakor.
  • Friss zárképernyő megjelenés.
  • Hibák kiküszöbölése az e-mail csatolmányok megnyitásakor
  • DivX támogatás eltávolítva. (egy későbbi frissítés során ismét támogatott lesz)
  • Javított hangerő a Google navigációs szoftverében


A 4.0.3-as verzió újdonságai:

  • Új Social Stream (közösségi folyam) felület a névjegyzékben: Az alkalmazások, melyek képesek státusz bejegyzések készítésére és helymeghatározásra, mostantól szinkronizálódnak a névjegyzékünkkel.
  • Naptár funkció bővítés
  • Látás- és halláskárosultak speciális igényeinek jobb kielégítése a Képernyő olvasó és a Text-to-Speech fejlesztésével.
  • Videostabilizálás vezérlése, a QVGA felvételi profil használatának lehetősége.
  • Grafika, Bluetooth, adatbázis, helyesírás ellenőrzés csiszolása
A 4.0.3-as frissítés az ígéretek szerint az összes Ice Cream Sandwich-t futtató telefonra telepíthető lesz.

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

A Ninja Kitálal - A Google újabb őrülete

Szeretnéd tudni, hogy egy igazi Ninja, mit kezd az új Galaxy Nexus-sal? A Google és Patrick Boivini segítségével, most megtudhatod. Ne nevess! Ez véresen komoly!



A Google már régóta szereti közönségét, szórakoztatni. Láthattunk már megannyi keresőmotor kulcsszót (írd be a Google keresőbe "do a barrel roll" vagy "let it snow"), ami valamilyen speciális effektet jelenít meg a böngészőnkben, s többször is jelentkezik különböző jópofa videókkal az új Androidos rendszerekről. A Ninja Unboxing videóknak is már egyfajta hagyománya van, hiszen a Nexus készülékekhez, eddig mindig készült videó a Google szponzorálásában. Patrick Boivin az ötlet kiagyalója pedig ismét új alkotást osztott meg a nagyközönséggel. Most mind a három eddig megjelent videót megtekinthetitek. A 3. részben van egy kis a ráadás ;)



Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Íme azok a Samsung készülékek, amelyek megkapják az ICS frissítést 2012-ben

A Samsung hivatalosan is bejelentette azoknak az idei telefonoknak és táblagépeknek a listáját, melyek már biztosan számíthatnak a 2012-es esztendőben az Ice Cream Sandwich frissítésre. A gyártó továbbá kijelentette, hogy a Galaxy S II és a Galaxy Note készülékek lesznek az elsők, így a két szerencsés már a jövő év első három hónapjában megkapja a legújabb 4-es verziószámú Android rendszert. 




2012-ben a következő Samsung telefonok és táblagépek kapják meg az Ice Cream Sandwich frissítést: 
  • Galaxy S II
  • Galaxy S II LTE
  • Galaxy Note
  • Galaxy R
  • Galaxy Tab 10.1
  • Galaxy Tab 8.9
  • Galay Tab 7.7
  • Galaxy Tab 7 Plus

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Megérkezett a WordPress 2.0 !

Frissült a WordPress Androidos alkalmazása, mely számos újítást hozott a bloggereknek, kezdve az új kezelőfelülettől a táblagépek támogatásáig.


A WordPress for Android alkalmazás 2.0-ás verziója rengeteg újdonságot hozott a felhasználók számára, mellyel mostantól 1 kattintással hozzáférhetünk a leggyakrabban használt WP funkciókhoz, emellett a Gazdag Szövegformátum (Rich Text Formatting) is elérhető vált a népszerű app bejegyzésszerkesztőjében. A teljesen megújult kezelőfelület segítségével sokkal könnyebb az alkalmazáson belüli navigálás, valamint további jó hír, hogy mostantól a táblagépünkön is megírhatjuk blogunk posztjait, mivel ezen készülékek támogatása is megoldottá vált a 2.0-ás verzióban.





Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 19.

EA Store játékok a Marketen - Dead Space, Plants vs. Zombies, Peggle, Monopoly


A hardcore android játékosok már bizonyára rég megtalálták a játékokat az internet legmélyebb bugyraiban, melyeket most az EA saját bolthálózatán kívül az Android Market berkeibe is szabadon engedett. Akiknek pedig ez idáig nem sikerült közelebbről szemügyre vennie a nagy címeket, most adunk egy kis betekintést. Lássuk mivel kecsegtet az EA a pénzünkért.


Peggle




A PopCap által fémjelzett program egy már jól bevált játékra épül. Ha emlékeztek még a játéktermi Bubble Bobble játékra bizonyára könnyen el fogtok boldogulni a Peggle-el is. 55+40 pályán keresztül kell majd kis agyúnkkal minél pontosabban célozni, annak érdekében, hogy minden narancssárga színű golyót eltaláljunk a képernyőn. A történet előrehaladtával különböző speciális ágyútöltelékeket is kapunk, melyek segítségével akár több célpontot is képesek leszünk lerombolni, további bónuszpontokkal gyarapítva eredményeinket. A játékban több karakter is szerepel, akik egyedi pályaszerkezeteket tudhatnak magukénak. A játék számtalanszor újrajátszható s a többjátékos üzemmódnak köszönhetően, igazi versenyek alakulhatnak ki a barátok között. A jelenleg 724 Ft-os áron kapható Peggle főként a casual játékosoknak szól, így az Android érintőképernyőjén már jártas felhasználókon kívül a kezdők is könnyen boldogulhatnak.

                                                                   Peggle Letöltés




Monopoly




A név hallatán bizonyára már mindenki tudja miről is lesz szó. Ha mégsem, gondoljunk a Gazdálkodj Okosanra, képzeljük el egy érintőképernyős felületen s máris megkapjuk a Monopoly Androidos verzióját. A két fentebb említett táblajátékhoz hasonlóan, az Androidos verzióban is vagyonunk gyarapítása a cél. Ezt telkek, közművek, házak, szállodák vásárlásával tehetjük meg, illetve a szerencsekártyák nyereményeit megkaparintva igazi Rockefellernek érezhetjük magunkat a játék hevében. A táblajátékot az nyeri, aki a legtöbb pénzt képes megkaparintani ezzel kiszorítva az ellenfeleit a piacról. A három nehézségi mód és a multiplayer mindenki számára meggondolandóvá teheti, hogy több ezer forintot költsön-e a bolti táblás verzióra vagy csupán 1200 Ft-ot kifizetve a telefonján vagy tabletjén futtassa a játékot.

                                                                  Monopoly Letöltés




Plants vs. Zombies



Egyik kedvenc játékunk érkezett most az Android Market-re és ezt az egész szerkesztőség nevében mondhatom. A PopCap eddigi legsikeresebb játéka (amit az EA szorgos kezei gyorsan fel is vásároltak) a Tower Defense játékok műfaj megreformáló darabjának tekinthető. A játék során nem más a feladatunk, mint kertünket beültetve különböző képességű növényekkel, visszatartsuk a zombik hadát, akik a kobakunk tartalmára éheznek. A játék változatosságát a más adottságú pályák és napszakok (éjszaka, nappal, vizes, ködös stb.) mellett a rendkívül széles skálán mozgó növények és a speciális felszereltségű (vödör, szúnyogháló ajtó, delfin) szörnyek által sikerült elérnie a fejlesztőknek. A sztori móddal egy időben egy kis kertet is ápolgathatunk egy mini játék során, s ha jól csináljuk újabb növényekkel gazdagodhatunk melyeket felhasználhatunk a küldetéseknél. A játék során minden napfénybe kerül, így sose felejtsünk el elegendő mennyiségű napraforgót ültetni, majd összegyűjteni az általuk terlmelt kis napsugarakat. A Plants vs. Zombies 730 forintért vásárolható meg a Marketről. Higgyétek el megéri :)

                                                                   Plants vs. Zombies




Dead Space



Végre elérkeztünk személyes kedvencemhez. Xbox 360 és PC játékosok már ismerhetik a Visceral Games által gondozott Dead Space sorozatot. A sci-fi horror kategóriába sorolható játék az utóbbi évek egyik legborzongatóbb élményét nyújtja. A történet során Isaac Clarke bőrében kell az Ishimura bányász űrhajó fedélzetén rendet tennünk, a hajót ellepő idegen Nechromorphok között. Ez a különböző fegyverek mint a Plazmavágó, a Plazmafűrész és a további 3 fegyver használatával sem lesz olyan egyszerű mint azt képzeljük. Sokszor a logikai fejtörők is utunkba kerülnek, s olykor a puszta lőfegyvereken kívül a telekinézis és a sztázis modul (objektum lassító) lesz a leghatékonyabb eszköz a kezünkben. A Dead Space Android hűen a PC és az Xbox 360-on megjelenő társaihoz minőségi grafikával és hangokkal dolgozik, az optimalizáltságnak köszönhetően pedig, akár egy főzött ROM-mal működő ZTE Blade-en is gond nélkül elfut. A Resident Evil és a Silent Hill széria szerelmeseinek mindenképp érdemes kipróbálni a programot, mely most 1630 Ft-os áron tölthető le az Android Market felületéről.

                                                                   Dead Space Letöltés




Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 16.

SummitX Snowboarding - Deszkára fel!



Napvilágot látott az eddigi egyik legszebb HD felbontással rendelkező játék, mellyel a készítők elsősorban a télisportok szerelmeseit célozták meg. SummitX Snowboarding - Deszkára fel!




A Com2uS fejlesztői most valóban kitettek magukért, hiszen a napokban debütált legújabb játékuk valóban izgalmasra és látványosra sikeredett. A SummitX Snowboarding-ban 36 különféle pályán kell megküzdenünk ellenfeleinkkel, melyet az nagyszerű 3D-s grafika és a kifinomult irányítási rendszer tesz egyedivé. Ha ez nem lenne elég akkor karakterünket is teljes mértékben személyre szabhatjuk, hiszen több mint 10 deszkából választhatjuk ki a nekünk tetszőt, a jó hangulatban való csúszásért pedig a 20 különböző rock szám felel majd. 


A játék lite verziója ingyenes, azonban ebbe a változatban termesztetésen nem érthető el az összes funkció. Amennyiben kiszeretnénk használni a játék nyújtotta összes lehetőséget, akkor ezt könnyen megtehetjük az alkalmazáson belüli fizetési módnak köszönhetően, hiszen 4.99 dollárért, azaz körülbelül 1200 Ft-ért pillanatokon belül magunkévá tudhatjuk a SummitX Snowboarding teljes verzióját.




Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Facebook Timeline - Mostantól Androidon is!


A Facebook eddigi legjelentősebb újítása a Timeline, mostantól a mobileszközökön is elérhető, ugyanis az alkalmazás aktuális frissítése a számos újítás mellett már ezt a funkciót is tartalmazza.


"A Timeline érdekessége, hogy bizonyos eseményeket akkor is megjelenít, ha azokat a felhasználó elrejtette vagy törölte a faláról, ami újabb bizonyíték arra, amit eddig is lehetett tudni: a Facebook nem felejt. Szerencsére az igazán kínos emlékekről egyenként el lehet dönteni, hogy szerepeljenek-e a Timeline-ban, vagy sem: el lehet őket rejteni, ki lehet őket törölni, meg lehet változtatni a dátumukat, és meg lehet adni az események helyszínét. A megszüntetett kapcsolatokat, válásokat viszont a Facebook jó érzékkel eleve kihagyja a Timeline-ból." - Index.hu 

Az 1.8.1-es verziószámú frissítés számos újdonságot hozott a felhasználóknak, azonban a legjelentősebb funkció a szóban forgó Timeline. További jó hír, hogy mostantól az ismerősök, az oldalak, a csoportok, az alkalmazások és rengeteg egyéb dolog keresése is sokkal egyszerűbbé és gyorsabbá vált, emellett az app képnézegetőjét is sikerült továbbfejleszteni a készítőknek. A játékok szerelmeseiről se feledkeztek meg, ugyanis kedvenc alkalmazásukhoz mostantól bárhol, bármikor hozzáférhetnek mobileszközükön keresztül is.





Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. dec. 15.

[Letöltés] Android Market 3.4.4. frissítés



A Google bármilyen nagyobb bejelentés nélkül elkezdte a frissíteni saját vásárterét a legújabb verzióra. Amennyiben türelmetlenek vagytok a változásokat illetően, nálunk is beszerezhetitek az apk-t.


A legfontosabb változás a frissítés érkeztével a Market teljesítmények gyorsulása (akár régebbi készülékeken is), emellett az új alkalmazások parancsikonjai helyett mostantól a widgeteiket lehet automatikusan kitetetni a kezdőképernyőre minden telepítés után. Ám ez az opció egyelőre nem működik megfelelően (sejthetően azért, mert ICS-re optimalzálták).

Emellett kisebb látványbeli különbségeket is észrevenni, amiket inkább "simításoknak" érdemes nevezni (pl.: a videók immár megjelennek a megjelenített képekkel egy sorban). 
Ha másért nem is, az érezhető gyorsulás miatt mindenképpen érdemes várni erre a frissítésre (esetleg azonnal letölteni). Amennyiben most szeretnétek használni, ne felejtsétek el engedélyezni az alkalmazások telepítését ismeretlen forrásokból.


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Megérkezett a GTA 3 Androidra!


Ahogy a Rockstar Games ígérte, December 15-én megjelenik a Grand Theft Auto sorozat harmadik részének Androidos kiadása, melyet a játék 10 éves évfordulójára készített el a csapat.
 



A régóta várt jubileumi kiadás végre napvilágot látott, melyet mindössze 4.99 dollárért, azaz körülbelül 1200 Ft-ért már meg is vásárolhatunk. Az Androidos kiadásban már újratervezett textúrákkal és karakterekkel, HD felbontást is támogató grafikai motorral, illetve a mobil eszközökre optimizált irányítással találkozhatunk, melyek az önfeledt játékélményt biztosítják a felhasználóknak.

További jó hír, hogy számos gamepadot is csatlakoztathatunk, így például az XBox 360 vagy akár a Logitech USB kontrollerét is. Az egyetlen kellemetlen dolog azonban az, hogy egyelőre csak néhány felsőkategóriás készüléken próbálhatjuk ki a GTA 3 ezen verzióját, azonban a készítők elmondása szerint a későbbiekben további mobilokat és táblagépeket is támogatni fog a játék. 



A Grand Theft Auto 3 által támogatott készülékek:
  • Telefonok: HTC Rezound, LG Optimus 2x, Motorola Atrix 4G, Motorola Droid X2, Motorola Photon 4G, Samsung Galaxy R, T-Mobile G2x, Samsung Galaxy Nexus ( hamarosan) 
  • Táblagépek: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Dell Streak 7, LG Optimus Pad, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 and 10.1, Sony Tablet S, Toshiba Thrive




Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.