2011. nov. 30.

Google Maps 6.0 frissítés, néhány újdonsággal



Ismét frissült az Androidos kliense a Google térkép szolgáltatásának. A legnagyobb újítás a nagyobb épületek belső tereinek felfedezése a mobilos alkalmazáson keresztül, ami óriási segítség lehet a jövőben mindenkinek, aki jár plázába, repülőtérre, vagy vasútállomásra.




A fent említett opció kipróbálásához sajnos egyelőre csak amerikai és japán helyszínek adottak, de reméljük kis hazánkat sem hagyják ki a legújabb Google finomságból és gyors feltérképezik a mi bevásárló-központjainkat is.



Ami viszont mindenki Google Maps kliensében megjelent frissítésként a tegnap naptól, az a Maps gomb legördülő listája, ahonnan immár egyszerűbben választhatjuk ki, hogy az app melyik részét szeretnénk használni.

Aki tehát eddig nem frissítette volna az alkalmazást, az most mindenképpen tegye meg.

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Megérkezett a PASO zenekar hivatalos alkalmazása!


Elkészült Magyarország egyik legkedveltebb élő zenekarának, a Pannonia Allstars Ska Orchestrának zenekari alkalmazása.


Az alkalmazás egyesíti a ska-reggae zenekar webes tartalmait, megtalálhatóak benne a PASO holnap információi (legfrissebb koncertdátumok, biográfia, diszkográfia, leírás a tagokról), integrálja a zenekar közösségi felületeit (facebook, myspace, iwiw) és videó csatornáját (youtube), illetve exkluzív módon csengőhangokat és PASO játékot is tartalmaz, amik máshol nem, csak ebben az alkalmazásban lelhetőek fel.



Az applikáció prémium változatában jelent meg a PASO ’No Love in Town’ című kislemeze, így ebben a változatban elérhető az EP öt dala és a hozzá tartozó két videó. Az ötből három új PASO dal, kettő pedig a PASO’s Roots Rockers anyaga. Ez utóbbi a PASO dub-os, reggae-s, pszichedelikus side-project-je, ami itt mutatkozik be először felvételen. A Roots Rockers dalokat az amerikai producer Victor Rice keverte brazil stúdiójában, Sao Paoloban. Az EP-hez tartozó egyik videón azt láthatjuk, hogy hogy készíti el élőben az egyik dal dub mixét. A másik videó az EP címadó dalához készült videóklip, amit a PASO New York-ban forgatott, okostelefonok segítségével.





Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 28.

Hamarosan érkezik az Ice Cream Sandwich frissítés az LG idei csúcskészülékeire


Az LG a hivatalos Facebook oldalán közzétett információ szerint, most már biztos hogy négy felsőkategóriás készüléke is megkapja a legújabb Android verziót, az Ice Cream Sandwich-et. A szerencsések között találhatjuk, a Optimus 2X, az Optimus Black, az Optimus 3D valamint azt Optimus LTE modelleket, melyeknek pontos frissítési időpontját decemberben árulja el a gyártó. További jó hír, hogy az LG a többi készülékéről sem feledkezett meg, hiszen a nyilatkozatban leírtak alapján megpróbálják a gyengébb típusokra is elkészíteni az Android 4.0-ás frissítést. Amennyiben ezek kellőképpen használhatóak, megfelelő felhasználói élményt és sebességet nyújtanak akkor közzéteszik a nagyközönség számára is. 


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

SE Xperia Active RMB - Víz alatt is fényképez az új strapabíró Red Bull MOBILE telefon


Eddig nem látott képességekkel felvértezett készülékkel bővül a Red Bull MOBILE kínálata. November 22-től elérhető a Red Bull életstílushoz illeszkedő androidos okostelefon, a Sony Ericsson XperiaTM active, amely nem csupán strapabíró, por-és vízálló, de a mobiltelefonok közül elsőként víz alatt is aktiválható kamerája.


"A Red Bull MOBILE kínálatában mától elérhető új SonyEricsson strapamobilját valóban extrém körülményekre tervezték, az aktív életstílust kedvelő felhasználók igényeihez igazodik. A telefon gyárilag por- és vízálló: 1 méter mélységig, 30 percen át ellenáll az édesvíznek, karcálló multi-touch képernyője pedig akár vizes kézzel is használható. A készülék nedvességtűrő tulajdonságát tetézi, hogy kamerája a víz alatt is aktiválható, azaz a mobiltelefonok között elsőként az active-val a vízfelszín alatt is készíthetünk fényképeket és videókat. A felvételeket később a Reality Display Mobile BRAVIA® Engine technológiának köszönhetően kiváló minőségben élvezhetjük a készülék kijelzőjén.

A telefon számos egyéb, az extrém felhasználást kedvelők számára hasznos funkcióval rendelkezik, így például tartozék a barométer, az iránytű és a beépített GPS is. Az active-ot választók emellett előre telepített sport applikációkat is kapnak, amellyel saját edzéstervüket alakíthatják és ellenőrizhetik teljesítményüket.

A Red Bull MOBILE előfizetői számos egyéb kiváltságot is élvezhetnek, számukra ugyanis díjmentesen elérhető a Red Bull MOBILE mobilportál, ahol friss híreket, időjárás és sportinformációkat olvashatnak. A Red Bull Gyorsítósáv programjának köszönhetően a Red Bull MOBILE előfizetők pusztán mobiljuk felmutatásával soron kívül és/vagy díjmentesen juthatnak be az együttműködő szórakozóhelyekre és eseményekre. Sőt, az előfizetők készülékükkel beléphetnek a Red Bull Világába is: exkluzív filmvetítéseken vehetnek részt, sztárokkal találkozhatnak, így idén nyáron például kezet rázhattak Sebastian Buemi Forma 1-es versenyzővel. A szerencsések ráadásul januárban Besenyei Péter társutasaként hódíthatják meg a fellegeket.

Kucsera Gábor többszörös világ- és Európa-bajnok kajakozónk november 22-én már át is vette saját Sony Ericsson XperiaTM active Red Bull MOBILE-ját, így már az új strapabíró telefonja kíséri el őt az Olimpiára felkészítő téli edzőtáborba. Az új előfizetők a készülék megvásárlásakor két új RBM tarifacsomag közül választhatnak, amelyek a piaci igényeknek meglelően a korábbinál 2,5-szer nagyobb adatforgalmi keretet kínálnak a havi csomagban."

Telenor Magyarország sajtóközlemény nyomán.


Sony Ericsson Xperia Active RMB specifikáció:
  • Android 2.3 ( Későbbiekben várható az Ice Cream Sandwich frissítés)
  • Qualcomm MSM8255 Snapdragon 1 GHz processzor
  • 3 hüvelykes 320 x 480 pixel felbontású érintőképernyő
  • 512 MB RAM
  • 1 GB belső háttértár (320 MB használható fel)
  • Memóriakártyával 32 GB-ig bővíthető háttértár
  • GPS
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • DLNA
  • Bluetooth 2.1
  • HSDPA 7.2 Mbps; HSUPA 5.8 Mbps
  • 5 MP hátlapi kamera, autófókusszal, LED vakuval 
  • 720p minőségű videófelvétel
  • Bravia Mobile engine
  • Gyorsulásmérő
  • Víz és porálló
  • Súly:110.8 g
  • Méretek: 92 x 55 x 16.5 mm
  • Akkumulátor: Li-Ion 1200 mAh
Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 27.

Android kezdőknek és haladóknak | V. rész

Kellemes vasárnap délutánt kívánok minden kedves olvasónak. Míg a szerkesztőség másik fele a Mobil Weekenden gyűjtötte az információt, addig én összeszedtem tudásom és elkészítettem nektek az Android kezdőknek és haladóknak sorozat legújabb részét. Mint említettem, egy új korszak kezdődik: az alkalmazások korszaka. És ahogy ígértem, ma a híváskezelés lesz terítéken. Mi mással is kezdhetnénk az applikációk bemutatását, mint egy telefon alapfunkcióját – a telefonálást – ellátó alkalmatosság ismertetésével. Nem is kertelek tovább, vágjunk bele egyből a közepébe.





Nem csupán a híváskezelés lesz ma a téma. Ide veszem a névjegyzéket is, ugyanis szerintem ez szerves része a dolognak. Olyannyira, hogy az Android programozói egy ikon alá rejtették ezeket a szolgáltatásokat. Pontosabban a menüben elérhetjük őket külön is, de a kezdőképernyőn, alul, bal-közép tájékon található kis telefon ikonnal egy egységes felületet kapunk. Az említett piktogramot megnyomva egy klasszikus tárcsázót kapunk. Itt minden egyértelmű: a számokkal tárcsázunk, a zöld telefonnal indítjuk a hívást. A hívás-gomb mellett balra azonnal elérhető a hangposta, míg jobb oldalt törölhetjük a bevitt számokat. A beállításokban állíthatjuk be a hangposta gomb által használt számot, én nem használom így lecseréltem az egyenleginfó kódjára, szóval ahhoz kaptam egy gyors-gombot.


Legfelül látható egy menüsor, ahol a különböző hívásokkal kapcsolatos funkciók között navigálhatunk. Mint mondtam, ezek közül több oldal is rendelkezik saját ikonnal a menüben, azonban azok ugyanide hoznak minket és a hozzájuk kapcsolód fület veszik alapértelmezettként.


A tárcsázót a hívásnapló követi a sorban. Itt a fogadott, elmulasztott és indított hívásokat látjuk és kezelhetjük. Megjelenik a név (vagy a szám amennyiben az nincs hozzárendelve egyetlen névjegyhez sem), alatta a telefonszám és jobbra a dátum. Ha valakivel egymás után több esemény zajlott le, azt kis menüben tekinthetjük meg. A bal szélső nyilak jelzik az esemény típusát: a ferde, zöld, jobb-fel irányú a kimenő, a kék, balra-lefele mutató a bejövő, míg a balra-fel irányuló, görbe nyíl a nem fogadott hívást hivatott jelezni. Jobb szélen egyből hívhatjuk a kiválasztott kontaktot. Itt már aktív a menü gomb is: itt törölhetjük a teljes hívásnaplót.


A névjegy fül a legérdekesebb mind közül. Itt kezelhetjük kapcsolatainkat. Nem csupán a telefonos névjegyek jelennek meg, hanem lehetőségünk van facebookos, vagy gmailes kapcsolataink beszinkronizálására is. Elsőre nem látunk sok mindent. Itt vannak a nevek ábécé sorrendben. A jobb oldalt láthatunk egy betűsort, mely megkönnyíti a névjegyek közti keresést, ugyanis ujjunkat végighúzva rajta, gyorsan eljuthatunk a kívánt betűhöz tartozó ismerősökhöz.


Egy-egy névre rányomva láthatjuk a részleteket: az összes infót, amit hozzárendeltünk korábban, egy kis csillagot, melyet megérintve a kedvencek közé rakhatjuk ismerőseinket, a hívásnaplót az adott kontakttal és szerkeszthetjük is az adatokat. Van egy érdekes lehetőség, nevén nevezve az egyesített névjegyek. Itt könnyedén összekapcsolhatjuk névjegyeinket. Például ha a sim-kártyánkon külön volt egy személy otthoni és mobil száma mentve és még a Facebook adatait is idecsapnánk (email, szülinap) akkor ezeket pár érintéssel összeköthetjük.


A listában, a menü gombot megnyomva történik meg a varázslat, mivel így bukkan fel a rengeteg beállítási lehetőség.
  • Keresés: betűk, illetve szavak beírásával kereshetünk a névjegyek között.
  • Névjegy létrehozása: azt hiszem ez egyértelmű: új kontaktok hozzáadására szolgál. Dönthetünk a névjegy helyéről és ennek megfelelő mennyiségű adatot rendelhetünk az adott személyhez.
  • Megjelenítési beállítások: itt állíthatjuk be, hogy mely kapcsolatok jelenjenek meg. Például csak a számmal rendelkezőek látszódjanak vagy csak a telefonon lévőek, de a listázás sorrendjét is itt szabályozhatjuk.
  • Fiókok: itt van lehetőségünk a Gmail, Facebook, vagy Twitter fiók hozzáadására.
  • Több névjegy kiválasztása: névjegyek kijelölésére és csoportos műveletekre van itt lehetőség
  • Névjegyek kezelése: a névjegyeket másolhatjuk Sim-re/ről, és vCard (.vcf) fájlba menthetjük őket, (és természetesen vissza is állíthatjuk innen) aminek az az előnye, hogy minden oprendszerrel szinkronizálható valamilyen módon. Magyarul így van lehetőségünk például iPhone-ról Androidra varázsolni a teljes névjegyzéket.


Már csak a Kedvencek és a Csoportok maradt. A kedvencekbe a "megcsillagozott" emberkék kerülnek. A csoportokban pedig meglepőmódon csoportokat hozhatunk létre és a bennük lévő tagoknak küldhetünk csoportos maileket és üzeneteket.

Ez lett volna az új rész, jövőhéten ismét itt leszek, azt se hagyjátok ki. :)

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 26.

Bemutatkozott a HTC új csúcsmodellje, a Ville! | UPDATE


Bemutatkozott a HTC legújabb csúcskészüléke, a Ville. Az új mobilban debütál a Qualcomm S4-es processzora, mely méltó ellenfele lehet az Nvidia Tegra 3-as chipnek.


Lehullt a lepel a HTC legújabb zászlóshajójáról, mely a Ville névre hallgat és nagy valószínűséggel a 2012-es év egyik legerősebb készüléke lesz. Az új mobilt a BGR munkatársa Jonathan Geller szivárogtatta ki, és az előzetes információk szerint a következő esztendő első negyedévében már a boltok polcain is viszontláthatjuk.  A Ville-en természetesen a legújabb Android, az Ice Cream Sandwich fog futni, emellett a Qualcomm S4-es processzora is ebben a modellben debütál a nagyközönség előtt. 

HTC Ville specifikáció:
  • Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • HTC Sense UI 4.0
  • 4.3 hüvelykes qHD Super AMOLED érintőképernyő
  • 1.5GHz dupla magos Snapdragon S4 (MSM8960) processzor
  • 8-megapixeles hátlapi kamera, LED vakuval, FullHD videófelvétel
  • Beats Audio rendszer
  • Fém készülékház, 8mm vékony
  • 1650 mAh teljesítményű akkumulátor
UPDATE:

Íme az első fotó a hamarosan megjelenő készülékről:


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 25.

Android kezdőknek és haladóknak | Az első fejezet összefoglalása



Cikksorozatom első része október 23.-án jelent meg. Kis kulisszatitok, hogy ezzel az írással jelentkeztem a Droidgroundhoz szerkesztőnek. Azóta további 3 epizódot tudhat maga mögött a széria és van még bőven miről írni. Ezen cikknek az a célja, hogy felvezessem az Android kezdőknek és haladóknak sorozat 2. generációját.
Előtte azonban egy nagyon rövid ismétlés:

  • Első rész: ez egy általános összefoglaló az Androiddal kapcsolatban, valamint egy kis okostelefon alapozó
  • Második rész: rövid Droid-történelem és az egyes verziók elemzése
  • Harmadik rész: áttekintettük a kezdőképernyőt, az itt látható dolgokat és az itt véghez vihető tevékenységeket
  • Negyedik rész: a widgetek működését figyeltük meg, pár példával szemléltetve
Nos ezzel lezáródott egy fejezet. Pontosabban a folytatásban szereplő részek felépítése szempontjából indul egy új generáció. Az alapokkal végeztem, szóval jöhetnek a konkrét alkalmazások. Először egyben akartam elemezni az alap alkalmazásokat és utána, esetleg folytatni és befejezni letöltött cuccokkal. De arra jutottam, hogy sokkal jobban be tudom mutatni a rendszer képességeit és a felhasználó lehetőségeit, ha felhasználási területük alapján csoportosítva mutatok be alkalmazásokat. Például a most szombati téma a híváskezelés lesz. Ennek keretében bemutatom az alap droidos híváskezelőt, az ehhez tartozó beállításokat, trükköket és hozok pár letölthető alkalmazást, melyek ugyanezt a funkciót látják el. Szóval minden héten egy új területtel jövök mostantól. Ne hagyjátok ki és tartsátok észben: minden szombaton Android kezdőknek és haladóknak!

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 24.

Ice Cream Sandwich az első Androidos telefonon


Nem kis meglepetést okozott az a videó, amiben egy HTC G1 (más néven T-Mobile G1) a legújabb Android operációs rendszert futtatja.


Nos, a "futtatja" talán egy kicsit erős kifejezés. Épp hogy nem esik szét. Egy három éves hardveren sikerült működésre bírni az ICS-t így a teljesítmény mindenképpen elismerendő. Főleg annak tekintetében, hogy a hírek szerint a wifi és a bluetooth beállításokon, valamint a kijelző elforgatásán kívül minden tökéletesen (lassan) működik. 

Egy újabb bizonyíték arra, hogy az Android közösség nem ismer lehetetlent.


Forrás: XDA-Developers és Gizmodo

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 23.

Kyobo e-reader - A világ első Mirasol képernyőjével szerelt Androidos készüléke

A mobilpiac manapság a soron következő két, illetve négy magos processzorral szerelt készülékektől és táblagépektől hangos, azonban a technológia fejlődésével a gyártóknak a megnövekedett energiafelhasználásra is komolyan oda kell figyelniük a közeljövőben.



Ennek érdekében mutatta be nemrég a Qualcomm MEMS Technologies a legújabb fejlesztésüket, a "Mirasol" képernyőt. Az új megjelenítő egység legnagyobb előnye, hogy az energiafelhasználása a töredéke a mostanság használt LCD kijelzőkhöz képest. 
A Qualcomm és a koreai Kyobo könyvesbolt hálózat ezen a héten jelentette be az első közösen fejlesztett könyvolvasójukat, melyet már az említett Mirasol technológiával látnak el. Az előzetes információk szerint a forradalmian új E-reader-en akár több hetes készenléti idő is elérhető fokozott felhasználás mellett.


Kyobo e-reader specikfikáció:
  • 5.7” hüvelykes XGA (1024 x 768 pixel felbontású) Mirasol képernyő (223 ppi)
  • 1.0 GHz Snapdragon S2 processzor
  • Egyedi Kyobo kezelőfelület Android 2.3-as alapokon


A könyvolvasó 300 dolláros árcetlivel kerül a boltok polcaira és a 2012-es év közeptől már világszerte elérhető lesz. 

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Érkezik a Facebook telefon?


Úgy tűnik a Facebook és a HTC - a Salsa és a ChaCha elkészítése után - újra összefog egy Androidos telefon elkészítésének érdekében.


Hivatalosan egyik cég képviselője sem nyilatkozott a "Buffy" kódnevű mobilról. Egyelőre csak az a biztos, hogy nem fog hasonlítani a fenti képen szereplőre :)
Az előző együttműködésekkel ellentétben azonban most mélyebb beépített Facebook funkciókat feltételeznek a híradások. Ezek között szerepel a szociális háló összekötése a telefonkönyvvel és a képek instant feltöltése. Egyik sem feltétlenül új ötlet, de a Facebook gyakori használóinak hasznos funkciók lehetnek. A cél viszonylag egyszerű: több szociális tartalmat, gyorsabban a felhasználóknak.

A telefon innovációjában részt vesz többek között, Joe Hewitt a Firefox alapítója és a Facebook iPhone appjának készítője, valamint Matt Papakipos a Google Chrome OS egyik fejlesztője. 
Reméljük jobban sikerül majd a végeredmény, mint a Facebook Android alkalmazásának esetében.

Kapcsolódó cikk: Motorola EX225 - Az új Facebook mobil?

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Undelete Beta - Menti a menthetetlent

Biztos majdnem mindenki került már olyan helyzetbe, hogy véletlen letörölt szükségesnek ítélt dolgokat valamilyen adathordozójáról. A számítógépen, a merevlemezeknél már régóta van mód, ezen adatok kisebb-nagyobb mértékben történő visszanyerésére és ezentúl okostelefonunknál sem kell aggódnunk, ugyanis itt a megoldás: az Undelete nevű alkalmazás.



Noha az app természetesen nem garantálja, hogy mindent 100%-ban visszahoz és még csak béta fázisban van, igen jó előjel, hogy ezentúl lesz lehetőség ilyesmire Androidos készülékünkön is. Root jogokra szükség van hozzá és nagyon régi fájlok visszaállítását nem igen várhatjuk el tőle. Ettől függetlenül, indítás után végez egy gyors vizsgálatot, a visszaállítható fájlok felkutatása érdekben, majd kategorizálva kilistázza azokat.


Az alkalmazás most ingyen tölthető. Ezt érdemes kihasználni, mert lehet, hogy a végleges verzió megjelenésével, egy árcédulát is rábiggyesztenek a szoftverre.


Azért sötétebb oldala is van a dolognak, mely főként az eladósorba került telefonok gazdáit érintheti. Ugyanis így, ha eladáskor telefonunkhoz adjuk előzőleg használt memóriakártyánkat, egy rossz indulatú tulaj könnyen személyes adatainkhoz juthat. Szóval érdemes lesz beszerezni az üzleteléshez egy új kártyát.


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Szmogriadó helyett Egérút!

Budapest, 2011. november 23. - Az Egérút (www.egerut.com) ingyenes, magyar fejlesztésű, Androidos mobiltelefonokon futó közösségi autós navigációs alkalmazás, amely a felhasználóktól kapott valós idejű forgalmi információk és egy operátor által rögzített forgalmi korlátozások alapján tervezi meg a leggyorsabb útvonalat. Az öntanuló Egérutat az Android Marketről ingyenesen letöltők és használók autózásaik adataival automatikusan pontosítják, és ezzel hozzájárulnak a forgalmi dugók, így a szmog csökkentéséhez.



A jelenleg béta teszt alatt futó alkalmazás (Android Market) már képes az időalapú tervezésre, így ténylegesen a leggyorsabb útvonalat ajánlja fel, köszönhetően

1. a közösségi alapon, anonim módon gyűjtött forgalmi adatoknak,
2. a központban, a forgalmi akadályokról az operátor által rögzített információknak,
3. a közösségi navigáció igényeihez fejlesztett szoftvernek,
4. a mögötte lévő naprakész térképi adatbázisnak.

E négy specifikum együttes megléte teszi egyedülállóvá az Egérutat a navigációs rendszerek között. Mivel az Egérút öntanuló, ezért minden egyes megtett autóúttal pontosabbá válik. A közlekedésben résztvevők – a begyűjtött és a szerver felé szolgáltatott adatokkal – segítséget nyújtanak a központi rendszernek és a rendszert használó többi résztvevőnek, így létrejön egy olyan közösségi tudás, mely más minőséget jelent az útvonaltervezésben az eddigi egyéni navigációval szemben. Az Egérút fejlesztői és a dugókban ülők ezért egyaránt bíznak benne, hogy a jelenlegi háromezres felhasználói kör gyorsan tovább bővül.


A felhasználó az utazás alatt a navigációs rendszerekben megszokott képi jelekkel és hangutasításokkal találkozik, de a háttérben zajló folyamatok teljesen mások, mint egy hagyományos navigáció esetében. A különbség ott jelentkezik, hogy az útvonaltervezés nem a mobiltelefonon, hanem egy központi szerveren történik, amely információkkal rendelkezik a város forgalmi helyzetéről, ezért képes olyan útvonaljavaslatokat tenni, melyek figyelembe veszik az aktuális forgalmi adatokat. Ehhez természetesen folyamatos internetkapcsolat szükséges, de a rendszer mindössze havi 20-40 megabyte adatforgalmat generál.


Az Egérút forradalmasítja a navigációs alkalmazásokat, mert az emberi tudásra és furfangra épít a masszív technológiai és térképi alapok felett. Az Egérút 2012 elejéig folyamatos fejlesztéssel eléri az 1.0-ás verzió szintjét, amikorra a térkép alapú úti cél beállítás, az érdekes pontok adatbázisa (POI) valamint az éjszakai üzemmód is működik. 2012 első negyedévében lesz elérhető az alkalmazás az iPhone és a Windows Phone 7 operációs rendszereket használók számára.

Az Egérút fejlesztői a Geox Kft. és az Antares Kft.

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 22.

Mobilexpo és 1 milliós fejlesztői verseny a Telenor Mobil Weekenden

Fejlesztőket, szakmabelieket, mobil- és játékrajongókat is várnak a november utolsó hétvégéjén megrendezésre kerülő Telenor Mobil Weekendre. A rendezvényen a szakmai előadások és a workshopok mellett három napos alkalmazásfejlesztői versenyt tartanak, a látogatók pedig találkozhatnak a legfrissebb mobilos újdonságokkal.




A november 25. és 27. között a VAM Design Centerben megrendezendő eseménysorozat pénteken a Microsoft és a Nokia egész napos ingyenes Mango konferenciájával indul. November 25-én 18:00 órakor, III. Klausz Ferenc, a főtámogató Telenor vállalatfejlesztési vezérigazgató-helyettese nyitja meg a mobilexpot, ezután pedig 55 versenyző vág bele a 3 napos, 1 millió forintos összdíjazású alkalmazásfejlesztői versenybe.

A Telenor Mobil Weekenden miniexpot is tartanak, amelyen a legfrissebb mobilos újdonságokkal találkozhatnak a látogatók. Kipróbálhatják a magyar mobilos alkalmazásokat és játékokat is Androidon, iPhone-on, vagy Windows Mobile-on. A Telenor kínálatában szereplő készülékek pedig megvásárolhatók a külön erre az alkalomra a VAM Design Centerbe költöző értékesítési ponton.

Az érdeklődők mindhárom napon szakmai előadásokat hallgathatnak, és workshopokon vehetnek részt. Így például a Telenor előadóitól megtudhatják milyen innovációk várhatók a mobilkommunikáció világában, megismerkedhetnek a vállalat saját fejlesztésű androidos alkalmazásaival, valamint betekintést nyerhetnek az okostelefonok világába. Az eseménysorozat helyt ad a mobilszolgáltató vállalkozónők számára szervezett okostelefon tréningjének is. A vendégek emellett szombaton részt vehetnek a Véleményvezérek Startup workshop és networking eseményen.

A háromnapos fejlesztői versenyen készült applikációkat szakmai zsűri értékeli. A Takács Zoltán, a Telenor termék- és innovációs igazgatója, Bodó Zsolt, a Sprint Consulting ügyvezetője, Bátorfi Zsolt, a Microsoft Magyarország technológiai szakértője, Bruckner Zoltán Primus Capital befektetési igazgatója és Zsembery Levente a Biggeorge's-NV Equity ügyvezetője által kiválasztott pályamunkákat november 28-án, hétfőn az ünnepélyes díjátadó előtt mutatják be.

A rendezvényre azoknak is érdemes ellátogatni, akik nem csak fejlesztőként vagy versenyzőként kíváncsiak a mobiltechnológia legfrissebb újdonságaira. Az esemény színes programválasztékot kínál a nagyközönség és a szakmai érdeklődők számára is.

A játékosok sem maradnak tétlenül, ha ellátogatnak a Telenor Mobil Weekendre, hiszen nekik rendezi szombaton és vasárnap a Gamer Weekend nevű minirendezvényt. Itt kipróbálhatják az idei év legnagyobb játékait, legyen szó akár az új Need for Speed-ről vagy Call of Dutyról. Mindemellett részt vehetnek egy teljesen egyedi versenyben is, ahol minden résztvevőnek esélye van megnyerni a Sony által felajánlott 500.000 forint értékű gamer notebookot! A november 26-27-én az esemény helyszínén, az előzetesen megváltott jegyek 50%-ban levásárolhatóak a Meex Games standjánál.

További infomációk a rendezvény honlapján olvashatóak.


Kapcsolódó cikkek:

Ötletversenyt hirdet a Mobil Weekend!

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 21.

iZac - Koktélkészítés Androidos készülékkel



Már több olyan kütyüvel találkozhattunk, melyet valamilyen Androidos eszköz irányított, azonban a mostani találmány minden eddiginél ötletesebbre sikerült. Az iZac névre keresztelt vívmány, ami a Futurama sorozatban található bárban dolgozó robot után kapta a nevét egy koktél készítő masina, mely hat különböző italból tud bármiféle finomságot kikeverni az előre megírt program alapján. A gépezet a készítő Creative Sandbox irodájában található meg, ahol az alkalmazottak nagy örömmel használják a iZac által nyújtott szolgáltatásokat. További érdekesség, hogy az Androidos táblagép által vezérelt alkalmazában megtalálható egy I'm feeling lucky / Jó napom van funkció, mellyel egy teljesen véletlenszerűen hozzávalókból összeállított koktélt kapunk eredményül. Nick Johnson a projekt vezetője emellett az alkalmazás teljes forráskódját és az eszköz komplett elkészítésének útmutatóját is közzétette blogján, így segítve az iZac térhódítását. 





Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

[Letöltés] Ice Cream Sandwich / Android 4.0 billentyűzet


Az Android 4.0 forráskódja kiadása után nyilvánvaló volt, hogy napokon belül megérkezik a rendszer újratervezett billentyűzete, mely számos javítást és újdonságot tartalmaz az előző verziókhoz képest. A portot a megszokott XDA fórumos srácoknak köszönhetjük, melynek szótára egyelőre csak az Angol, Német, Francia, Spanyol és Olasz nyelveket tartalmazza. A billentyűzet ezen változata még csak a telefonokat támogatja, tehát a tablet tulajdonosoknak nem is érdemes elkezdeni a telepítést, amihez mellesleg nem szükséges a készülékek rootolása. 



Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Android, kezdőknek és haladóknak | IV. rész

A rendszeres olvasók, biztos észrevették, hogy múlt héten nem volt új Android, kezdőknek és haladóknak epizód. Ezért elnézést kérek, de nem állt módomban megírni és másra nem akartam bízni, hiszen én kezdtem el, szóval kötelességem magamnak is befejezni a sorozatot. Kárpótlásul most itt vagyok az új résszel, de az 5.-re se kell sokat várni, ugyanis azt még a hét közepén publikálom. Magyarul a hét három új részt fog hozni nektek. Most viszont még ne szaladjunk annyira előre, ugyanis ma a widgetekkel foglalkozunk.




Először ez a mondat arról szólt, hogy egy minicikket írok most, mivel ilyen apróságokról nem lehet sokat beszélni. Miután végeztem és átnéztem, rájöttem, hogy ez nem állja meg a helyét, szóval úgy vezetném fel a mai részt, mint teljes értékű folytatása az előzőnek, ugyanis olyan alapvető alkotóelemről, mint a widgetek, mindenképpen részletesen meg kell emlékeznünk.

Hogy őszinte legyek, mialatt azon gondolkoztam, mit is írjak ma, rájöttem, hogy nem túl hálás feladat ezekről a hasznos kis apróságokról írni ilyen környezetben. Mármint, nehéz elmondani, mi is az a widget. Ugyanis a lényegét és működését használat közben érthetjük meg legkönnyebben. Ha egy rövid, frappáns, egymondatos magyarázatot szeretnék adni, azt mondanám, hogy folyamatosan működő, egyszerű minialkalmazásokról beszélünk. A kezdőképernyőre tehetjük ki őket, ott mennyiségüket, helyüket szabadon változtathatjuk. Már régebben is írtam róluk, de a lényeg ennyi lenne. Most bemutatok pár hasznos widgetet, így könnyebb lesz elképzelni az egészet.

Alap widgetek:

  • Analóg óra
    Az alap Android szerves része. Sok gyártó kiegészíti, vagy lecseréli saját megoldására. Ha a jobb felső sarokban található, kisebb időmegjelenítő alkalmatosság nem elég, akkor jön el az ő ideje. Egyébként szerintem jól is néz ki egy óra a képernyő közepén. Megérintve az ébresztőóra beállításánál találjuk magunkat.

  • Energiagazdálkodás
    Ez talán a leghasznosabb widget mind közül. 5 gombból áll az egész, melyeket megnyomva, a kezdőképernyőről, gyorsan be-, illetve kikapcsolható a wifi, bluetooth, gps, szinkronizálás, valamint állítható a fényerő. Nagyon praktikus, mivel azt az időt, amit a beállítások közti turkálással és keresgéléssel töltenénk, simán megspórolhatjuk.

  • Zene
    Ezzel a cuccal a zenelejátszót kezelhetjük, minimális szinten: megállíthatjuk, elindíthatjuk az éppen a lejátszóban várakozó számot, a következőre léptethetünk, vagy a szám címét megérintve a lejátszóba ugorhatunk.


  • Naptár és market
    A naptár nevű darab egy kis ablakban megmutatja a közelgő, kalendáriumba bevitt eseményeket, emlékeztetőket. A market pedig, amennyiben hozzáfér az internethez, az éppen ajánlott alkalmazásokkal bombáz minket.



Top 3 by Alma'spite
Most pedig a három, általam legkedveltebb letölthető widget következik.

  • APN on/off widget
    Mobilnet előfizetőknek "musthave" widget. Egy aprócska, parancsikon méretű gomb, amivel ki-be kapcsolhatjuk az adatkapcsolatot. Ez időt és pénzt spórol meg nekünk. Ha kint van a főképernyőn, garantáltan nem fogjátok elfelejteni kikapcsolni a netet, így nem fog magától elfogyni a havi adatmennyiség.


  • Névnapok/Smooth Calendar
    Egyszerű kis informátor, az olyanoknak, mint én, akik szeretik felköszönteni ismerőseiket névnapjukon, de nem tudják megjegyezni, mikor, kinek is van a neve napja. Szimplán kiírja az adott napra vonatkozó névnapot, az ikonra kattintva pedig egy listában megtekinthetjük a közelgőeket is. Itt (a programon belül) még név értesítést is beállíthatunk, így telefonunk figyelmeztet ha az általunk választott név van soron.


  • Animated Weather Widget/Beautiful Widgets
    Multifunkciós cucc, mely megjeleníti az időt, dátumot, időjárást és még az előrejelzést is. Minden egybe. Jól is néz ki szerintem, de akinek nem jön be, az tölthet le hozzá skineket. Az órára nyomva az Óra nevű alkalmazás jön be. Az időjárásos részt megérintve, pedig egy "meteorológust" kapunk, aki szép animált képekkel mutatja az aznapi időjárást, három léptékben(reggel, délelőtt, este), valamint megnézhetjük a szélerősséget, páratartalmat és még előrejelzést is kapunk, noha ez az ingyenes verzióban csak a következő két napra vonatkozik.


Ennyi lettem volna mára, hamarosan jövök a következő résszel. Hogy az miről fog szólni, nemsokára kiderül. Nézzetek majd vissza!



Kapcsolódó cikkek:

Android, Kezdőknek és haladóknak |III. rész

Android, kezdőknek és haladóknak | II. rész

Android, kezdőknek és haladóknak | I. rész


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 20.

Gyorshír: Az első működő Ice Cream Sandwich ROM Nexus S-re


Még egy hét sem telt el azóta, hogy az Android Open-Source Project egyik tagja bejelentette: nyilvánosságra hozzák az Android 4.0 forráskódját, az xda-developers egyik fórumán már le is tölthető az első működő ROM.


Ez a ROM egyelőre csak Nexus S-re telepíthető, de még arra sem ajánlott, csak power usereknek. A visszajelzések alapján kisebb hibákkal működik, az USB kapcsolattal és a Wifivel adódnak elenyésző problémák. A hír érdekessége, hogy egy olyan xda felhasználó készítette ezt a ROM-ot, akinek ez volt az első posztja.
Szóval, kedves Kwiboo: Üdv az xda-n, sok sikert a további munkádhoz!

A szóban forgó threadet itt találjátok: [ROM][AOSP] ICS build for Nexus S [WIP]


Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. nov. 18.

Android TV-re, okostelefonra vagy számítógépre gyorsan és egyszerűen


Egy USB stick csatlakoztatásával immár Windows vagy OSX helyett, kedvenc operációs rendszerünk is egyszerűen használhatóvá vált a számítógépünkön az FXI Technologies jóvoltából.

A kép megtévesztő lehet. De legalábbis nem sejteti a kis eszköz felszereltségét:
  • Dual-core 1.2-GHz Samsung Exynos ARM CPU (akárcsak az Galaxy S II-ben)
  • 802.11n Wi-Fi
  • Bluetooth
  • HDMI kimenet
  • microSD kártya foglalat
A sticket egyszerűen Cotton Candy-nek nevezte el a gyártó cég, amely egyelőre "csak" HDTV-khez vagy számítógépekhez csatlakoztatható, de a tervek alapján akár táblagéppel, vagy okostelefonnal is összeköthetjük később. Mivel PC-n is biztonságosan egy külön ablakban fut, így még az is elképzelhető, hogy néhány hónap múlva már egy iPhone-on is láthatjuk a kis zöld robotot működni.

A 2.3-as androidot futtató kütyü már bőven túl van a teszt fázison, kereskedelmi forgalomba hozatalának dátuma még azonban kétséges. Pontos ár sem tudható még, de 200 USD körüli összegre lehet számítani. Első fázisban óriási segítség lehet a fejlesztőknek az FXI fejlesztése, és remélhetőleg, mi felhasználók is profitálhatunk belőle.



Forrás: Laptopmag.com

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

Míg a T-mobile a 4G átállásra készül, a Telenor a Hipernetre összpontosít



Korábbi tesztünk során, már bemutattuk mire képes a T-Mobile 4G/LTE szolgáltatása, mely a jövő év elejétől a nagyközönség számára is elérhető lesz. A Telenor ezzel egy időben, tovább szélesíti nemrég útjára indított Hipernet szolgáltatásának lefedettségét.



Részlet a Telenor hivatalos sajtóközleményéből:

A Telenor Hipernet szolgáltatása a mai naptól Budapest után már a Dunántúl egész területén is biztosítja a 42 Mbps-os maximális letöltési sebességet a Telenor 3G szolgáltatása által lefedett településeken. A budapesti közel 800 állomás cseréje után, most további 415 bázisállomás cseréjével és 42 újonnan telepített bázisállomással a Telenor elérhetővé tette a hipergyors mobilinternetet a teljes nyugati régióban. A hálózatfejlesztési munkálatokat a vállalat már Kelet-Magyarországon is elkezdte.
Magyarország legnagyobb hálózatfejlesztési projektjének keretében a Telenor összesen mintegy 6000 hálózati elemet modernizál. A modernizáció nyomán a szolgáltató Nyugat-Magyarországon is minden olyan településen 42 Mbps névleges maximális letöltési sebességet kínál, ahol rendelkezésre áll 3G hálózat, de 18 eddigi 2G-s állomást is bekapcsol a Hipernet-szolgáltatásba, hogy azt minél szélesebb körben elérhetővé tegye. 
A fejlesztéseknek köszönhetően számos dunántúli településen a Telenor Hipernet biztosítja a legnagyobb névleges letöltési sebességet kínáló internet hozzáférést.


„Külön öröm számomra, hogy több olyan településre eljutott a mobilinternet, ahol eddig ilyen szolgáltatás nem volt elérhető. A hálózatmodernizációt természetesen nagy erőkkel folytatjuk tovább Kelet-Magyarországon, hogy minél több emberhez eljuthasson a szélessávú mobilinternet, mely meggyőződésünk szerint pozitív hatással lesz az adott térség gazdaságára” – mondta Huszlicska József, a Telenor Magyarország műszaki vezérigazgató-helyettese.

Az új lehetőségek kihasználásának támogatására példaértékű kezdeményezés a Telenor részéről, hogy a Mosonmagyróvártól nem messze található kimlei általános iskolának a mobilszolgáltató, több laptopot és mobilinternetet adományozott.

Reméljük a közeljövőben, több kisebb település is hozzájuthat az internet változatos tartalmaihoz. Elmosva ezzel a város és vidék között napjainkra kialakult információs burkot.

Kérdés viszont, hogy a Telenor Hipernet szolgáltatása felveheti-e a versenyt a T-mobile 4G/LTE hálózatával. Ti mit gondoltok?

Kapcsolódó cikkek:

DROiDGROUND.HU EXKLUZÍV! - T-Mobile 4G/LTE teszt

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.