2011. okt. 31.

Android, kezdőknek és haladóknak | 2. rész

Nem kellett sokat várni, mert már itt is vagyunk a cikksorozat 2. részével. Vagyis sorozatban a másodikkal, mivel ez szerintem nem tekinthető folytatásnak. Inkább, amolyan kiegészítés az elsőrészhez, vagy egy külön mini-cikk. Ma az Android verziói és fejlődéstörténete van terítéken


 

Múltkor említettem, hogy 2005-ben a Google megvette az Androidot. A fejlesztések felgyorsultak és 2008 októberében a keresőóriás egy működő rendszert adott ki a kezei közül. Nem hiába írtam, hogy működő és nem azt, hogy használható, ugyanis ez még egy igencsak hiányos történet volt. Nem is lett publikus, csak egy szűkebb fejlesztői kör rendelkezhetett a szoftverrel. Emellett kiadtak vele egy koncepció-telefont is, mely a G1 nevet viselte. Így indult tehát útjára, a mára világsikerré lett „robotos” rendszer.

Ez volt az 1.0-s verzió, fedőnevén az Apple Pie (almás pite). Egy pár sorban erről is megemlékeznék, ugyanis véleményem szerint a Google marketingesei, remek munkát végeztek, mikor kitalálták ezt a névrendszert. Ugyanis az egyes verziók, az angol abc egymás után következő betűivel kezdődő sütemény- és édességfélék nevével vannak fémjelezve. Így azoknak, akik ebből az egyszerűséget igen nagymértékben nélkülöző mondatból ki tudták szűrni a lényeget, már világossá volt, hogy a következő –az-az 1.1-es – verzió neve, B-vel fog kezdődni. És ez így is van, a következő lépés a Banana Bread (banánkenyér) volt. Ez egy meglehetősen jelentéktelen verzió , sok helyen meg sem emlékeznek róla. Igazából a G1-en talált, apróbb hibákra volt egy javítás.


Másfél év kellett az első verzió kikerülése után, hogy a fejlesztők rászabadítsák, kész teremtményüket a világra. A „szörnyeteget”, pedig az 1.5, pontosabban a Cupcake (muffin) testesítette meg. Új kernelt választottak alapul, és rengeteg hibát, hiányt javítottak, pótoltak benne. Itt váltak elérhetővé olyan funkciók, mint a bluetooth fejhallgatók használata, vagy a billentyűzet automatikus kiegészítési képessége. Pár hónappal később érkezett egy, a korábban már látott javításhoz hasonló, új verzióként kiadott csomag. Ez volt a Donut (fánk) - 1.6. (Számos javítást tartalmazott, a legfontosabbak talán, a nagyobb felbontású eszközök támogatása, vagy a hangfelismerésen alapuló funkciók megjelenése.


És el is érkeztünk az Android történetének 2. nagy fejezetéhez. Ez a hatalmas horderejű változás, a verziószámban is meglátszik, ugyanis 1.6-ról egyből a 2.0-ra ugrott a kód. Az Eclair (ekler fánk) végre hardveres optimalizációt, multi touch támogatást és teljesen újragondolt felületet kapott. De itt találkozhattunk először a sokak által kedvelt élő-háttérképekkel is. A 2.0 nem került ki telefonokra, ahogy a 2.0.1 sem. A publikus és igen elterjedt verzió, a 2.1 lett.


Viszont hírnevében nem előzhette meg az igazi nagyágyút, a napjainkig legtöbb telefon által futtatott 2.2-t: a Froyo-t (Frozen yoghurt=fagyott joghurt). Az újabb gyorsítást elősegítő változtatások mellett támogatást nyert a legújabb, teljes értékű flash szabvány és az sd-kártyára másolás képessége. A háromszorosára gyorsított böngésző és a wifi megosztás pedig már csak hab a tortán… vagyis a fagyasztott joghurton.


És lassan a jelenben is vagyunk. Ugyanis elérkeztünk a 2.x-es sorozat végére. 2010 decemberében a Mikulás meghozta az utolsó mohikánt, a 2.3 alatt futó Gingerbread-et (mézeskalács). A szokásos javításokon kívül nem sok látható újítást hozott, habár kicsit ő is megváltozott megjelenését tekintve. Talán a legnagyobb figyelmet a felújított másolás/beillesztés rendszer és az újragondolt billentyűzet érdemli.

Ezután 2011 elején elindult egy másik ág is. Teljesen függetlenül a többi verziótól, létrejött a tabletekre optimalizált Android. Az új harctérnek, új szám is dukál, így a Honeycomb (törökméz) a 3.0-s sorszámot kapta. (létezik több 3.x-es verzió, de ezek mind csak javításokat tartalmaznak) Ez mind funkcionalitásban, mind a megjelenésében a nagyobb érintőfelületekre lett tervezve.

És az abszolút jelen került a sor végére: közismert nevén az Ice Cream Sandwich (jégkrém szendvics). A 4.0-s változatot a cikk megírása előtt pár nappal tárták a nyilvánosság elé. Ez a verzió, megszünteti a két ágat és egyesíti a 2.3-as és 3.0-s változatot. Így végre újra egységes és mindenki által használható Androidunk van. Az ezzel kapcsolatos újításokról és funkciókról tucatnyi cikket lehet olvasni mostanában az interneten. Igazából, amíg nem fogtam a kezemben ilyen terméket, vagy nem láttam, tapasztaltam, olvastam róla részletesebb ismertetőt, addig nem akarok belefolyni a részletekbe. Ezt a részt később kiegészítem (és új verziók megjelenése esetén az egész cikket folyamatosan frissítem).


Ennyi lett volna egyelőre. Az update-ekkel folyamatosan jövök majd és hamarosan jön a cikksorozat 2. része is, ahol meg nézzük, hogy mi is történik, ha bekapcsolunk egy Androidos telefont és megpróbálok hasznos instrukciókat adni, merre is induljunk el, a rendszer felfedezésében, ha később képességeinkhez mérten maximálisan szeretnénk kihasználni, a robot által nyújtott lehetőségeket. Húú… nem is lett olyan mini-cikk :D Mostantól minden héten szombaton jelenik meg a sorozat folytatása.

Alma’spite

Kapcsolódó cikkek:

Android, kezdőknek és haladóknak | I. rész

Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

2011. okt. 30.

Globális 2.3.4-es frissítés temérdek Sony Ericsson készülékre

Egy hónappal ezelőtt már lehetett hallani arról, hogy egyes Xperia készülékek megkapják a Gingerbread frissítést, azonban a gyártó mostani közleményéből kiderült, hogy pontosan 11 modell számíthat a szóban forgó update-re. A globális Android 2.3.4-es frissítés több extra funkciót is tartalmazni fog, így például a 3D-s panoráma kamera módot, az új Swype billentyűzetet, valamint a LiveDock technológiát is. Ez utóbbi lényege, hogy mobilunkat bármilyen HDMI porttal ellátott képernyőre csatlakoztathatjuk, így kiélvezve a nagy monitor adta lehetőségeket.  A szerencsés készülékek:
  • Xperia Arc
  • Xperia Play
  • Xperia Neo
  • Xperia Mini
  • Xperia Mini Pro
  • Xperia Pro
  • Xperia Ray
  • Xperia Active
  • Xperia Neo V
  • Xperia Arc S
  • Live Walkman
Az Android 2.3.4-es frissítés főbb funkciói:
  • Google Talk videóhívás az előlapi kamerával
  • Javított Facebook inside Xperia funkciók, egyszerűbb "lájkolás", megosztás és böngészés
  • 3D panoráma kamera mód
  • 16x videó zoom
  • LiveDock
  • Swype billentyűzet, egyszerűbb gyorsabb szövegbevitellel
  • WiFi DLNA
  • Screenshot készítés


    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    A Samsung bejelentette az Ice Cream Sandwich frissítést számos készülékére

    A nemrég bemutatott Android 4.0-ás rendszert sokak szeretnék viszontlátni a készülékükön, azonban ennek futtatására csak az újabb modellek lesznek képesek, mint arról már korábban beszámoltunk. A legújabb szerencsések a Samsung tulajok, ugyanis az olaszországi képviselet hivatalosan is bejelentette, hogy számos telefonjuk és táblagépük is megkapja a szóban forgó frissítést, a pontos dátum azonban egyelőre nem ismert.

     Az érintett modellek:
    • Galaxy S II
    • Galaxy Note
    • Nexus S
    • Galaxy Tab 10.1
    • Galaxy Tab 8.9
    • Galaxy Tab 7.7
    • Galaxy Tab 7.0 Plus



    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    2011. okt. 28.

    SeriesGuide - Hogy ne maradj le a kedvenc sorozataidról


    Könnyen kezelhető, szép felülettel rendelkező alkalmazás, amivel számon tarthatóak kedvenc sorozataink, illetve vetítési időpontjaik. Sorozatfüggőknek egyszerűen kötelező!

    Egy sorozatkedvelőnél nem ritka, hogy nem egy vagy kettő, de inkább egy tucat kedvencüket követik egyszerre. Természetesen nem könnyű fejben tartani az összes időpontot, évadot, esetlegesen csatornát, de ezzel applikációval emiatt nem érdemes aggódni. Minden információ elérhető néhány másodperc alatt.
    A követendő sorozatok hozzáadása után a kezdőképernyőn máris egymás alatt rendezetten látható minden. Hogy helyesen kapjuk vissza kedvencünk következő vetítési dátumát, érdemes már a legelején bejelölni, hogy hány részt, esetleg évadot láttunk már belőle. 


    A főképernyőn választható, hogy az összes, a még nem látott vagy az abszolút favoritok jelenjenek meg, de ezeken kívül is rengeteg rendezési és szűrési opció kínálkozik. Azonban ha még így sem találnánk meg a keresett részt, cím szerint is rá lehet keresni.
    A jobb felső sarokban található óra ikon az Upcoming/Recent képernyőhöz visz, ahol csak a mostanában bemutatott részek találhatóak és pipálhatóak.

    Már a főmenüben is minden sorozat képpel látható, ezen kívül minden már a tv-ben is szereplő epizódról látható külön kép (screenshot), rövid leírás (vigyázat! mindkettő erősen spoiler veszélyes), osztályozás és a vendégszereplők felsorolása. Minden adat, amiről be lehet azonosítani az adott részt. Itt az "Overview" nézetben a felső szem ikonnal jelelhető "megnézettnek" egy rész.
    A megosztási lehetőségek is itt a felső sávban érhetők el: a két teljes mértékben beépülő szolgáltatás a trakt.tv és a GetGlue, amelyek segítségével ismerőseinkkel is tudathatjuk, hogy éppen mit nézünk.
    Ezeken kívül természetesen többek között a Gmail, a Facebook, a Blogger vagy éppenséggel az alapértelmezett Twitter alkalmazással is megoszthatjuk.


    A beállítások menüben egyszerűen nem hiszem, hogy bárki hiányt találna. Annyi konfigurálási lehetőség adódik ugyanis, hogy egészen könnyű belekavarodni. Az adatbázist azért érdemes lehet már a legelső komoly használatnál lementeni az SD kártyára, egy esetleges telefonhiba esetén a sorozatok visszaállítása könnyen kihúzhat a pácból.

    Összességében csak szuperlatívuszokban lehet beszélni a SeriesGuide-ról, amely mind kinézetében, mind működésében kiemelkedőt nyújt, és igazi társ lehet a TV vagy számítógép előtt ülve. Érdemes kiemelni, hogy a fejlesztő segítőkész és folyamatosan fejleszti az alkalmazást. Egy béta verziót is fent tart, hogy a leglelkesebb felhasználók segíthessék az új funkciók beépülését.
    Természetesen még így is előfordulhat, hogy egy sorozatjunkie szebbet, kevesebbet, vagy jobbat keres. Ez esetben érdemes megnézni az Android Market-ben, a SeriesGuide közvetlen vetélytársait: TV Show FavsSeries DroidEpisode Calendar.





    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    2011. okt. 27.

    Nemsokára zenéket is vásárolhatunk a Google-től

    Andy Rubin, a Google Mobile részlegének egyik vezetője, az Ice Cream Sandwich bemutatásakor már beszélt arról, hogy milyen új irányba próbálnak haladni a Google Music-kal, de képi bizonyítékát ennek még csak néhány napja láthattuk (lásd: második kép).


    A Google Music sajnos Magyarországon hivatalosan még nem elérhető, mint ahogy a hozzá tartozó Android applikáció sem, aminek nem is olyan régen szívárgott ki a legújabb verziója.
    Sajnos a nem rég beharangozott Market-es zenevásárlás tekintetében sincsenek kedvező kilátásaink. Az európai piacon már több esetben bebizonyosodott, hogy a zenei kiadókkal nem megy könnyen a tárgyalás (lásd: Spotify). Illetve úgy hírlik, hogy még az amerikai kiadókba is beletörhet a keresőóriás bicskája, mivel több is sérelmezi, hogy nem olyan mennyiségben és ütemben távolítják el az illegálisan feltöltött klipeket/számokat, mint ahogy szeretnék.


    (Az Android Marketen zenék millió közül is választhatunk hamarosan )
    Mostani állapotában is érdemes azonban kipróbálni a zenei szolgáltatást, amennyiben ismerjük a bekerüléshez szükséges cselt és egy embert meghívóval. Nem kevesebb, mint 20.000. zeneszámot tölthetünk fel meghajtóinkról és ingyenesen hallgathatjuk a felhőn keresztül. Az android alkalmazásán néhol még érződik a képi akadozás és hangzásban sem a legprofibb, de online tárolási lehetősége kiemeli a többi zenelejátszó közül.

    Interneten a music.google.com címen érhetjük el a feltöltött zenéinket, amik lejátszási listába rendezhetőek, illetve előadó, műfaj és hozzáadás ideje alapján is válogathatóak. Egy használható asztali (windows-os) lejátszóval biztos befutó lehetne az egész szolgáltatás, enélkül egyelőre kicsit csonkának érezhető.


    Az első két hozzászólót szívesen megjutalmazzuk egy Google Music meghívóval, illetve segítünk a kis hackelgetést igénylő belépésben is. Cserébe a kérésünk egy gmail-es email cím, illetve az, hogy meghívóitokkal később próbáljátok segíteni a cikk további hozzászólóit.

    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    Gyorshír: A Sony megvásárolta Ericsson céget 1.05 millárd Euróért



    A Sony megvásárolta saját magát? Teheti fel sok ember a kérdést jogosan. A dolog azonban nem ilyen egyszerű, hiszen a "Sony Ericsson" nem egy külön vállat, hanem a két cég közös társulása, melyet mostantól a japán székelyű szervezet száz százalékban magévá tudhat. Az 1,05 milárd Euróért kötött eladás azonban csak egy része volt a Ericsson felvásárlásának, ugyanis 2001-ben már a cég tulajdonának felét megvette a Sony. Azt nem tudni, hogy a továbbiakban a jól ismert márkanévből kikerül-e az Ericsson szócska, azonban az biztos, hogy a Sony mostantól teljes mértékben integrálhatja a saját nevén és a társulás formájában kiadott készülékek minden egyes funkcióját és szoftveres-hardveres elemeit. A teljes sajtóanyag angol nyelven itt olvasható.


    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    Megjelent az év legjobban várt shooter játéka, a Shadowgun!


    Megjelent 2011 legjobban várt shooter játéka, a Shadowgun! A 2350-ben játszódó történetben egy profi fejvadász- John "Shadowgun" Slade szerepében találhatjuk magunkat, aholis elsődleges feladatunk, hogy levadásszuk Dr. Edgar Simon-t, a Toltech Enterprises cég gonosz genetikusát. Utunk során számos helyszínen kell megküzdenünk a Dr. Simon kiborgaival, mutánsaival és egyéb szüleményeivel, mely még hősünk számára is nehézkes feladatnak bizonyul.


    A játék grafikája hihetetlenül szépre sikeredett, talán még nem is találkozhattunk ennyire látványos programmal az Android rendszer felületén, melynek fő motorja az Nvidia Tegra 2 chip, így tehát sajnos csak az ezzel rendelkező készülékek képesek futtatni a Shadowgun-t. A jó hír, hogy a Madfinger Games remekműje már letölthető az Android Market-ről, mindössze 1186-Ft-ért ami nem nagy befektetés egy ilyen kaliberű játékért. Jó lövöldözést mindenkinek! :) 





    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    Nem kap ICS frissítést a Google Nexus One


    Hugo Barra a Google egyik alkalmazottja, a Telegraph informatikai hírportálnak nemrégiben elmondta, hogy a legelső fejlesztői készülékük a Nexus One nem fogja megkapni a hivatalos Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) frissítést. A nyilatkozat szerint a Nexus One hardvere már "túl régi" ahhoz, hogy ezt a rendszert futtassa, de valószínűleg inkább az áll a dolog mögött, hogy a keresőóriás egyszerűen már nem akarja a korábbi modelljeit támogatni, így ösztönözve a tulajdonosokat az újabb mobilok megvásárlására. Ezt hallva nem kell megijedni, hiszen már most elérhető néhány főzött rom, mely a szóban forgó Android 4.0-ás verzión alapszik, a későbbiekben pedig számos stabil kiadás is várható. 


    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    2011. okt. 26.

    Kalandra fel - Megjelent a The Adventures of TinTin HD

    Korábban már beszámoltunk róla, hogy az egyik legismertebb újságíró kalandorunk hamarosan az Android rendszeren folytatja a nyomozást. Nem kell tovább várnunk TinTin és Milu csak ránk vár, hogy belevessük magunkat a fejtörők és kalandok sűrűjébe.


    A Gameloft a tegnapi nap folyamán iOS-en már szabadjára engedte legújabb programját a The Adventures of TinTin HD-t, s ma végre az Androidos közönség is átélheti a program nyújtotta izgalmakat. A játék, ahogy azt már előző cikkünkben írtuk, rengeteg logikai és ügyességi fejtörőben bővelkedik s az akcióban sem lesz hiány. A történet során Haddock kapitány őseinek titkait kell felgöngyölítenünk, mely a rejtélyes Unikornis körül kering.









    A játékban üdítően hat, hogy nem csak TinTin az egyetlen irányítható karakter hű társa Milu és Haddock is segítségére lesz a nehéz helyzetekben. A kis vakarcs segítségével olyan helyekre is eljuthatunk, ahová TinTin termeténél fogva nem képes, illetve settenkedve kijátszhatjuk az éber őrök figyelmét. A kapitány mellett egyik felmenője Sir Francis Haddock bőrébe is belebújunk, belecsöppenve a kalózok korának kardcsatáiba. De lesz itt még repülőgép vezetés, tevegelés, és megannyi izzasztó pillanat.









    Ha szereted az óceánon levegőben és szárazföldön átívelő humorral tűzdelt történeteket a játék nem fog csalódást okozni. A történet hűen követi a hamarosan a mozikban is megtekinthető film eseményeit, így ha már esetleg láttad akkor újra átélheted, ha pedig nem akkor részese lehetsz első kézből TinTin és barátai megpróbáltatásainak. A 3D-s grafikában pompázó program letölthető mind az Android Market ($6.99), mind a Gameloft oldaláról($4.99).


    Letöltéshez kattints az ikonok valamelyikére

    Kapcsolódó cikkek:

    TinTin kalandjai Androidon is megelevenednek

    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    DroidStats – A vagyonőr

    Egy pár hete végre kiszabadultam. Megszűnt a fogság, végre lejárt a hűségnyilatkozatom. Remek alkalom egy új szerződéskötésre és két év újabb várakozásra. De ha már itt volt a lehetőség, olyan csomagot választottam, melyhez egy 150 megás mobilnet is járt. Persze ezzel a havi lebeszélhető perceim is csökkentek, így tudtam, hogy kell szereznem valami limitert. 


    Valamit, ami a határt nem ismerő beszélőkémet kordában tartja és figyelmeztet, ha már több mint 150 megabájtnyi képet postoltam Facebookon. Először azt hittem ez körülményes lesz, de szerencsére megtaláltam, ami mind a két problémára orvosság egyben.

    Ez után rövid (a helyét akármelyik lábgomba-krém reklámban megálló) bevezető után, lássuk a programot, mely a DroidStats nevet viseli. Az alkalmazás egyszerre képes kezelni 3g hozzáférésünket és a beszélgetéseinket. Az egyszerű külső mögött azonban komoly beállítási lehetőségek lapulnak. 


    Beállíthatjuk a havi limiteket az sms-ekre és hívásokra vonatkozóan, de még ingyenes üzenetek és percek is beszámíttathatóak. Ugyanez vonatkozik a mobilnetre is. Általunk választott adatforgalom mennyiség után a szoftver az állapotsávon figyelmeztet, vagy ha kell le is tiltja a netet. A DroidStats főképernyőjén egymás alatt látjuk, hány percünk és megabyte-unk maradt hátra a hónap végéig, sőt, ha megadjuk havidíjunkat és a perc, illetve sms díjakat, még ki is számolja, hogy mennyit használtunk el vagy, rosszabb esetben, mennyit kell majd fizetnünk, ha megjön a számla.


    Mindenkinek csak ajánlani tudjuk a DroidStats-ot, mert egy nagyszerű eszköz és könnyen testreszabható. Kategóriájában talán csak a Call Meter 3G veheti fel a versenyt. Ráadásként meg kell azt is említeni, hogy az alkalmazás ékes anyanyelvünkön szól hozzánk, így nem lesz gondja senkinek a beállításával. Egyszóval töltsétek bátran. Az ingyenes verzió is tartalmazza a legtöbb funkciót, talán csak a widgeteket nem, de ha tetszik, nyugodtan támogassátok a fejlesztőket a donate verzió megvásárlásával.

                                      DroidStats Letöltés                  DroidStats Donate Letöltés

    Alma'spite

    Kapcsolódó cikkek:

    Hogyan tartsuk kordában telefonszámlánkat? - Call Meter 3G

    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    2011. okt. 25.

    A Dropbox 5 GB online tárhelyet ad minden új HTC telefonnak

    A HTC facebook oldalán jelentette be, hogy megállapodtak a cloud storage szolgáltatóval, így új androidos készülékeik előre telepített Dropbox applikációval és 5 GB ingyenes tárolókapacitással érkeznek.




    A megegyezés részletei még nem láttak teljesen napvilágot. Egyelőre az tűnik biztosnak, hogy azokon a készülékeken amelyek Sense 3.5-tel, azaz a tajvani gyártó legfrissebb felhasználói felületével kerülnek a boltokba, már előre telepítve lesz. Természetesen továbbra is tárolhatók az app segítségével dokumentumok, képek, videók és zenék a felhőben, a legnagyobb különbségnek az a plusz 3 GB tárhely mutatkozik (az eredeti 2 GB-hoz képest), amit az új HTC tulajdonosok kapnak ingyen.

    Android vonalon az első telefon a HTC Rhyme lehet előreláthatólag ezzel az opcióval. 
    Arról egyelőre nem szólnak a hírek, hogy a jelenlegi HTC droidok részesülnek-e valamilyen előnyben ennek okán.


    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    Megastunt Mayhem - A mutatványosok kedvence

    Akik szeretik az autós játékokat, azon belül is a minél nagyobb járművekkel való versenyzést, mutatványozást azoknak biztos tetszeni fog a most megjelent Megastunt Mayhem, melyben monstertruck-okkal kell tudásunkat megcsillogtatni. Feladatunk, hogy a különböző trükköket, fordulatokat, ugratásokat minél jobban hajtsuk végre, mindezt a lehető legkevesebb sérülés mellett végrehajtva. A játékban szerzett pontszámunkat feltölthetjük az OpenFeint globális rendszerbe, emellett számos DLC csomagot is letöltetünk amik számos további autót és pályát is tartalmaznak. A Megastunt Mayhem-nek elérhető egy ingyenes és egy Pro fizetős változata is, mely több extra funkciót is tartalmaz. Jó szórakozást Mindenkinek! :) 





                                          Megastunt Mayhem          Megastunt Mayhem Pro


    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    2011. okt. 24.

    A hátterek tárháza - Wallbase

    Aki nagy gondossággal válogatja háttereit az asztali gépére biztosan találkozott már a wallbase.cc nevével. Legjobb tulajdonsága az oldalnak, hogy gyorsan és könnyen kereshető, illetve a legkényesebb ízlésűek is új háttérképekre lelhetnek.

    Tim Clark elkészítette az említett oldal android applikációját Wallbase HD Wallpapers néven, és nagyszerűen sikerült. Azon kívül, hogy látványosan átültette a weblap minimalista stílusát, a keresési opciókat sem kurtította meg: címkék, felbontás vagy akár domináns szín alapján is kiválaszthatjuk új hátterünket. A programból egyből be is állíthatjuk a kiválasztott képet hátterünknek, megoszthatjuk azt a beépülő szolgáltatásokon keresztül, de akár le is menthetjük későbbi használatra.

    (Szép, igényes kezelőfelület)
    Egyelőre két kisebb hibája van az applikációnak: ha a közvetlen a programból választjuk ki új háttérképünket, nem választhatjuk, hogy melyik részletét lássuk, illetve a képek nagyon nagy része nem mobilra való felbontású. Persze ez senkit sem akadályozhat meg abban, hogy egy részletét felhasználja a telefonja képernyőjén.



    Ha a bemutató alapján úgy döntöttetek, hogy mégis máshol kerestek háttérképeket, mindenképpen nézzétek meg oldalunk kínálatát. 

    Erre képes a Galaxy Nexus kamerája


    A múlt héten bemutatott Galaxy Nexus fejlesztői készülékről más sok mindent megtudhattunk, többek között, hogy egy 5 megapixeles kamerával szerelték fel, ami FullHD videók készítésére is alkalmas. Hogy ezt szemléltessek, Romain Guy kezei közül kikerült egy csodálatos felvétel, melyet elmondása szerint teljes mértékben a Galaxy Nexus-al készített, kivéve az a kisfilmbe látható gyorsítást, melyet az Adobe After Effects CS5-el. Egyszerűen fantasztikus!

    Galaxy Nexus specifikáció:
    • Hálózat: HSPA+ 21Mbps/HSUPA 5.76Mbps 850/900/1900/1700/2100, EDGE/GPRS 850/900/1800/1900
    • Processzor: 1.2 GHz dupla magos processzor (OMAP 4460)
    • Képerőnyő: 4.65 hüvelykes 1280×720 pixel felbontású HD Super AMOLED képernyő, 16:9-es képaránnyal, kontraszt érték 100,000:1, 0.01 ms válaszidő 
    • OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
    • Hátlapi kamera 5 MP, autófókusz, LED világítással 
    • Előlami kamera: 1.3 MP videó hívás funkcióval
    • Szenzorok: gyorsulásmérő, iránytű, giroszkóp, light, közelségmérő, barométer
    • Memória: 1 GB RAM + 16/32 GB belső háttértár
    • Méretek és súly: 135.5 mm x 67.94 mm x 8.94 mm, 135 g
    • Akkumulátor: Li-ion 1,750 mAh



    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    1# Fotós Pályázat - A szavazás lezárult! Íme a végeredmény

    A fotós pályázatunk sikeresen lezárult! Összesen 68 darab képet küldtetek be és több száz szavazat érkezett be rendszerünkbe. Részvételeteket köszönjük az egész Droidground.hu csapat nevében!


    Este 22:00-kor lezárult a szavazás. Minden beérkezett szavazatot ekkor rögzítettünk, tehát az ez után beérkező szavazatokat már nem állt módunkban elfogadni. Észrevehettétek, hogy 22:13-ig még engedélyezte a rendszer a szavazatokat, de mint már elmondtuk ezek már érvénytelenek voltak. Íme a kialakult végeredmény:

    1. Kiss Nortber 212 szavazat
    2. Abrudán Adrián 203 szavazat
    3. Balasi Zoltán 83 szavazat
    4. Gimesi András 60 szavazat
    5. Knyur Bence 50 szavazat
    6. Krayzell András 25 szavazat
    7. Szepesi Imre 19 szavazat
    8. Raczki Zoltán 18 szavazat
    9. Csató Tamás 15 szavazat
    10. CS. Zolt 14 szavazat

    (A nyeremény: egy 16GB-os SanDisk MircoSD memóriakártya)

    Ezúton is Gratulálunk Kiss Norbertnek, de senki se keseredjen el a közeljövőben a hatalmas érdeklődésre való tekintettel, további alkalmat biztosítunk arra, hogy kreativitásotok segítségével értékes ajándékokhoz jussatok. A beküldött fotókat pedig ide kattintva letölthetitek. 

    (Kiss Norbert nyertes fotója)


    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.

    2011. okt. 23.

    Ice Cream Sandwitch funkciók saját kezűleg

    Ki ne szeretne minél hamarabb Ice Cream Sandwich-et a telefonjára, de sajnos nem mi döntünk abban, hogy mikor érkezik meg a frissítés. Miközben még nagyban folyik a találgatás, hogy mely készülékek kapják meg, és mely telefonok ragadnak Gingerbreaden (esetleg Froyon), nézzük meg, hogy az ICS kinézet után, hogy kaphatjuk meg annak legfontosabb és leglátványosabb funkcióit:


    Talán nem is kétséges, hogy a legjobban várt funkció a "facial unlock". Nos ugyanezt a market segítségével ugyan még nem tudjuk elérni, de a Visidon Applock segítségével olyan applikációkat védhetünk arcfelismerő megoldással, amiket nem szeretnénk ha mások is meg tudnának nyitni a droidunkon. Ilyen lehet például az sms app, vagy akár a facebook/twitter alkalmazás.

    Több képes ismertetőben is láthattuk mennyire lenyűgözően egyszerű és mégis praktikus az ICS zárképernyője. Biztosan sokak számára ismerős a WidgetLocker neve, ami számtalan lehetőséget kínál a lockscreenünk testreszabására. Többek között háttérképet, háttér színt, feloldási módszert is választhatunk ki, és ami talán a legfontosabb: widgeteket és kapcsolókat helyezhetünk ki. Egyetlen kisebb hiánya, hogy a kezelése lehetne könnyebb, így az elején a tapasztalatlanabb felhasználóknak gondot okozhat. Sajnos ennyi opcióval kisebb csoda lenne, ha ingyen kapnánk meg ezt az alkalmazást, de több hónapnyi használat után azt tudom mondani, hogy minden forintjáért megdolgozik (kb. 430 Ft.)


    Egy nagyon régóta várt funkció a screenshot készítése. Nem is értem miért kellett ennyit várni, hogy ezt az opciót beépítsék az Android rendszerbe. Amíg az ICS-re várunk, ezt is van lehetőségünk pótolni. Rootolt felhasználóknak a Screenshot, esetleg a Screenshot It nyújthat megoldást. Hogyha nem rendelkezel root jogosultsággal, akkor sem kell elkeseredni, úgy a No Root Screenshot It-ot érdemes telepíteni.


    Kisebb újítás, de megemlítendő a weboldalak lementésének és offline megjelenítésének lehetősége. Erre a célra is rengeteg jó alkalmazás készült már, amik közül véleményem szerint toronymagasan kiemelkedik a ReadItLater. Amellett, hogy offline is elérhetőek a tartalmak, amiket "megosztunk" az alkalmazással, ezáltal megtalálhatóak lesznek a ReadItLater fiókunkban is.


    Természetesen még ha az összes itt felsorolt alkalmazást telepítjük és megfelelően használjuk, akkor sem kapjuk meg a teljes Ice Cream Sandwich élményt, de legalább valamivel közelebb állunk hozzá. Ugyanakkor végigolvasva a listát arra is rájöhetünk, hogy a Google fejlesztői számára semmi sem jelent jobb inspirációt, mint a marketben fellelhető appok sora.

    barcaxavi

    Amennyiben cikkünk elnyerte tetszésedet, oszd meg barátaiddal/ismerőseiddel is.