A Google már-már hagyományt csinált abból, hogy az aktuális Android verzió szobrát mindig kihelyezi a főhadiszállása elé. Kis késéssel igaz, de most se történt máshogy:
Rengeteg híresztelést hallhatunk arról hogy mely telefonok kapják meg a Gingerbread frissítést, de sokszor ezeknek semmi valóságalapja. Ebben a felsorolásban megtaláljátok azokat a készülékeket, melyekre már bejelentették a hivatalos frissítést, esetleg meg is kapták azt vagy pedig csak reménykedhetnek benne.
Készülékek melyeket Gingerbread rendszerrel dobtak piacra:
Google Nexus S
Készülékek melyek már frissíthetők Gingerbread-re:
Google Nexus One
Készülékek melyeket Gingerbread rendszerrel fognap piacra dobi:
Samsung Galaxy S II
HTC Desire S
HTC ChaCha
HTC Salsa
HTC Flyer
LG Optimus 2X
Készülékek melyek várhatóan megkapják a Gingerbread frissítést: ([H] - Hivatalosan bejelentve)
HTC Desire HD [H] ( 2011 második negyedév)
HTC Desire Z [H] (2011 második negyedév)
HTC Desire [H] (2011 második negyedév)
HTC Incredible S [H] (2011 második negyedév)
Samsung Galaxy S I9000 (2011 március)
Motorola Atrix 4G
Motorola Droid X
Készülékek melyek talán megkapják a Gingerbread frissítést:
A Music Player Pro egy egyszerű alternatíva lehet a gyári zenelejátszó helyett, melyben több funkcióval, illetve jóval szebb grafikus felülettel találkozunk. Ilyen funkciók: a lemezborítók, dalszövegek automatikus letöltése, valamint a last.fm scrobble lehetőség. A kezelőfelület személyre szabása igen egyszerű, mivel kilenc különböző, előretelepített felületet találunk a beállításban, illetve a számos a widget közül kiválaszthatjuk a számunkra leginkább megfelelőt.
doubleTwist
A doubleTwist igen nagy hévvel tört be az Android piacra, mivel sokan úgy gondolták, hogy ez az alkalmazás elhozta számunkra az "iTunes-t". És hogy miért gondolták ezt? Mivel a PC-s verzióval lehetőségünk nyílik arra, hogy vezeték nélkül szinkronizáljuk zeneszámainkat telefonunkkal ( ahogyan ezt az iTunes teszi az iOS készülékekkel). Az AirSync funkcióért egyelőre 5.00$ ellenében juthatunk hozzá. Emellett maga az alkalmazás nagyon gyors és kellemes, kezelőfelülete egyszerű és letisztult.
Music (mSpot)
A Music alkalmazás, melyet az mSpot cég fejleszt nagyon hasonlít az előbb bemutatott doubleTwist zenelejátszóra. A Marketen csak ezzel a mondattal jellemzik a programot: "iTunes in the cloud". Magyarán a készülékünk zenekönyvtárát, lejátszási listáját akárhol, akármikor szinkronizálni tudjuk az mSpot szervereivel, ahová már korábban felöltöttük zenegyűjteményünket. Az app mindenki nagy örömére ingyenes, viszont ennek az ára az, hogy nem is kapunk olyan szépen kidolgozott kezelőfelületet mint a doubleTwist-nél.
Cubed [aka ³]
A Cubed egy forradalmian új kezelőfelülettel rendelkező zenelejátszó alkalmazás, melynek szimpla használata is egy élmény. A beállításokban rengeteg látványos opció közül válogathatunk, hogy miszerint szeretnénk mozgatni a kockánkat. Habár a mostani verzió még béta stádiumban van, semmiféle fennakadás, hiba nem tapasztalható a működésében. A grafika egyszerűengyönyörű, mely zavartalanul fut gyengébb készülékeken is. A 4.5-ös értékelése,melyet 15.000 embertől kapott, talán sejtet valamit...
Miui
Bár a MIUI Player-t nem találjuk meg a Market-on belül (A MIUI Custom romok egyik előre telepített appjáról van szó), de ettől függetlenül jogosan éreztük, hogy nyugodtan besorolható a legjobb zenelejátszók közé. Akit érdekel letöltheti innen, az XDA fórum jóvoltából. A MIUI Player tipikusan jó példája azoknak az alkalmazásoknak, melyeknek rendkívüli esztétikussága, látványossága nem megy a funkcionális tudására.
Poweramp
A Poweramp minden kétség nélkül az Androdos zenelejátszók egyik nagyágyúja. A legtöbb beállítási lehetőséggel ez a player rendelkezik, a többi hasonló alkalmazás csak csöndesen megbújik az árnyékában. Ez a legjobb választás ahhoz, hogy a lehető legnagyobb zenei élményt préseljük ki telefonunkból. A fő funkciók közül ki kell emelni a 10 sávos grafikus equalizert, a számos lejátszási lehetőséget, illetve azt hogy a megszokottnál sokkal több fájltípust képes kezelni. Az alkalmazás telepítése után természetesen számos widget közül választhatunk, illetve szinkronizálhatjuk last.fm fiókunkkal is.
Winamp
A Winamp egyike azon klasszikus zenelejátszó programoknak, melyek az évek során milliós rajongói bázisra tettek szert. Mint tudjuk eredetileg ez egy PC-s alkalmazás, melyet a webóriás AOL fejleszt. A Winamp mint sok más lejátszó is, képes szinkronizálni zenefájljainkat azt asztali programunkkal WiFi-n keresztül. Ezenkívül itt is lehetőségünk van a last.fm scrobble funkciót igénybe venni, valamit a SHOUTcast szolgáltatást is, amellyel online rádióadásokat tudunk hallgatni. Egyelőre béta stádiumban van, de komolyabb hibákkal nem találkozhatunk.
A múlt héten debütált Motorola Xoom, mely a világ első Android 3.0-ás internettáblája. Az új üdvöske eddig sem küzdött gyorsasági gondokkal, mivel az Nvidia Tegra 2-es dupla magos processzora az egyik leggyorsabb a piacon manapság. Úgy látszik ez mégsem volt elég az XDA fórumon tevékenykedő coolbho3000 nevű felhasználónak. Miután rögtön a kiadás után pár nappal már rootolták a Xoom-ot, a fent említett srác a szombati nap folyamán először 1.2 Ghz-re, majd egy nappal később 1.5 GHZ-re húzta fel a tablet processzorát Az alábbi videón szemügyre vehetjük milyen eredményeket produkált a készülék:
A napokban jelentette be a HTC, hogy négy készüléke is megkapja az Android 2.3-as (Gingerbread) frissítést még a második negyedévben. A szerencsések között találjuk a Desire, Desire Z, Desire HD, illetve az Incredible S készülékeket. Pontos dátumot nem kaptunk, de reméljük hogy a mobilóriás cég tudja magát tartani a beígért határidőhöz.
A napokban frissült a hivatalos twitter app, melyben a fejlesztőknek sikerült pár új funkciót belepréselni az alkalmazásba, illetve javítani egyes bugokat is. Lássuk mik is ezek:
A térkép ikonra kattintás után, most egész képernyős mód fogad minket
A Samsung nemrégiben mutatta be az új, Android 3.0-t futtató internettábláját a Galaxy Tab 10.1-et. A Mobile World Congress-en megismert multimédiás eszközről azóta nemigen hallottunk, ellentétben versenytársairól a Motorola Xoom-ról, illetve az LG G-Slate-ről annál többet. Egyes hírek viszont most arról szólnak hogy a Dél-Koreai cég a következő hónapban szándékozik bemutatni egy 8.9 inch-es modellt. A Yonhap News Agency információ szerint már vannak arra utaló jelek hogy az említett tablet gyártási folyamatai már el is indultak. Ezek alapján igenis van félnivalója az Apple-nek, akik Március 2.-án mutatják be az új generációs iPad 2-t.
Miután tegnap hivatalosan is kiadták az Android 3.0 SDK-t, pár fejlesztő sikeresen kimásolta belőle a gyári háttérképeket, amelyet most megosztunk veletek. A képek mérete 1920x1080.
Sok információt hallhattunk arról hogy naponta hány új készüléket aktiválnak, de grafikonokon kívül sose láttunk többet. Most a hivatalos fejlesztők jóvoltából kaptunk egy videót, ami egészen a kezdetektől ábrázolja az Android elterjedését 2011 januárig. Elgondolkodtató, hogy honnan indult a rendszer és hol tart most.
Az MHL (Mobile High Definition Video Link) egy merőben új mobiltelekommunikációs videókábel szabvány, amit a Samsung az elsők között alkalmaz majd a legújabb készülékükben, a Galaxy S 2-ben. Az új standard működési elve egyszerű és hasznos, a telefont nem kell ellátni külön microHDMI porttal, mivel az MHL kábel készülékhez csatlakozó interfésze a már jól ismert microUSB. A zsinor másik végén egy szokványos HDMI portot találunk, melyet ezután csak csatlakoztatni kell televíziónkhoz és élvezhetjük is a nagy képernyős multimédiás tartalmat. További jó hír, hogy csatlakoztatott készülék akkumulátorát a televízió folyamatosan tölti, így nem kell félni hogy annak összes energiáját leszippantja a streaming funkció.
Mostantól megpróbáljuk napról-napra összegyűjteni nektek a legjobb háttérképeket Android készülékeitekre. Itt is az első válogatás, melyben 33 képet találhattok 960x800-as felbontásban.
A legtöbb "unboxing" videóról nem jut eszünkbe túl sok izgalmas dolog, de más a helyzet ha egy Motorola Xoom tabletről van szó. A wirefly jóvoltából most megtekinthetjük mit kapnak a leendő tulajok a vaskos ár ellenében.
Igazi Telefon kocka vagy? Szereted megkaparintani a forráskódokat és mindenbe belenyúlni? Akkor ez a hír neked szól. A HTC közzétette fejlesztői oldalán a fentebb említett telefonok forráskódjait, mellyel a hozzáértők számára a moddolási lehetőségek szinte határtalanokká váltak. Ha van tapasztalatod a témával kapcsolatba kérjük oszd meg velünk!