2011. júl. 9.

DROiDGROUND.HU - LG Optimus 2X Teszt


Habár az LG Optimus 2X egy ideje a polcokat nyomja szerte az ország különböző üzleteiben, mégis szerkesztőségünk csak nemrég kaparinthatta a kezei közé, a mini erőművet. A telefon az LG Magyarországnak köszönhetően vált számunkra is elérhetővé, amit már itt az elején szeretnénk megköszönni. A tesztkészülék már egy hete nálunk rostokol s ez idő alatt sikerült töviről hegyire átvizsgálnunk az utolsó alkatrészig. Az Optimus 2X nyüstölését videóra is rögzítettük, melyeket honlapunk youtube csatornáján illetve a cikk sorai között egyaránt megtekinthettek. Nem is szaporítanám tovább a szót kezdjük is el, lássuk mitől döglik a légy az LG fejlesztői szerint.

   
Külcsín (csomagolás és tartozékok)

A csomag stílusosan egy LG-s promo tasakban érkezett s belenézve egyből megakadt a szemünk a készülék elegáns, matt fekete dobozán. Izgatottságunk itt már a tetőfokára hágott s óvatosan, hogy egy porszem se kerüljön a dobozra kiemeltük helyéről. Miután kellőképp szemügyre vettük a csomagolást kitoltuk a doboz belsejét felhajtottuk a telefont védő műanyag réteget átnéztük mi jót rejtettek a telefon mellé.



Igényeink ezen a téren is jócskán el vannak látva hiszen a zene szerelmesei egy fülhallgatót kapnak mely természetesen a mai trendnek megfelelően már headsetként is funkcionál, a vizualitást kedvelőknek egy HDMI kábel jutott illetve mindenki számára fontos adatkábel és a töltő adapter is a doboz súlyát növeli.


Félrerakva a tartozékokat s kézbe véve a teleont górcső alá vettük, annak szembeötlő tulajdonságait. Első, amit az ember észrevesz, hogy az egész masina roppant könnyű. Vasággyal együtt is csupán 140 grammot nyom, ami ismerve azt, hogy mire képes a kicsike, mondhatni lenyűgöző. A készülék kijelzője tükör sima és ez, ismerve a Gorilla Glass technológiát így is marad jó darabig (azért betonsúrolással ne nagyon próbálkozzunk). Az 1,3 megapixeles elülső kamerát és a 4  inches képátlójú, 480x800 éjfekete IPS-es TFT-LCD egy fém váz veszi körbe, melyet a sarkainál megerősítettek, megnehezítve ezzel a telefon amortizálók életét.

 

A grafitszürke hátlapon található az a bizonyos 1920x1080-as felbontású képek és videók rögzítésére is képes LED vakus kamera, melyről előzetesen már annyi sok jót hallottunk. (Szerk: Lassan pedig már az Optimus 3D-ről fogunk ódákat zengeni). A kamera kissé kiemelkedik a hátlap síkjából, ami őszintén szólva nem értjük, miért történt, hiszen így sokkal jobban ki lett téve az ütődéseknek illetve a kameráról hiányzó objektívvédelem is véleményünk szerint elvárható lenne egy ilyen felsőkategóriás készüléknél. A kamera alatt egy fémcsík tölti be a dizájner szerepet s mivel a telefont az Android rendszer hajtja nem meglepő a „with Google” felirat, melyet a fémlapba gravíroztak. Gombokat tekintve nem voltak túl bőkezűek az LG-sek csupán egy bekapcsoló és két hangerő gombot helyeztek el. Nem kell azonban megijedni az érintőképernyő alján továbbra is megtalálhatóak az okostelefonoknál már megszokott gombok, csupán most már ezek is érintésre lépnek működésbe. A hangszórókat rövid keresgélés után a készülék alján találtuk meg, s mivel kettő is megfelel a hangszórók formai követelményeinek emiatt arra következtettünk, hogy sztereo hangzást kapunk az Optimus 2X-el. Sajnos ez nem így történt, hiszen csupán az egyik felelős a hangok sugárzásáért a másik egy mikrofon. Ezek között találjuk az adatkábel csatlakozási lehetőségét, melyről hiányzik a védőlap, így ez sajnos hamar megtelhet porral-szösszel. A készülék tetjén ellenben a HDMi csatlakozóra már került védelem így érthetetlen, hogy az előbb említett MicroUSB csatlakozó, hogy maradhatott ki. A HDMi csatlakozó mellett végezetül pedig a 3,5mm-es jack aljzat várja, hogy a fülhallgató elfoglalja benne helyét.


Belbecs (a gép lelke)

Ennél a résznél nem szeretnénk igazából sokat időzni lévén a laikusok számára ez nem túl érdekes inkább a működés a fontos, a hozzáértőknek pedig épp elegendő adat lesz itt ahhoz, hogy ha további információk után kutatnak, legyen egy biztos támpontjuk. Az Optimus 2X-ben 512 MB RAM és 8 GB ROM található, a ROM két részre oszlik. Ezt jó, ha tudjuk így nem érhet meglepetés, hogy mégis hova tűnt az a 8 GB tárhely. A megjelenésért pedig a „gép lelke” az NVIDIA Tegra 250-es processzor felelős, ami 1Ghz-en pörög magonként. Iszonyatosan gyors, de ezt hamarosan ti is láthatjátok a saját szemetekkel. Mindezt az Android 2.2-es verziója tartja egyben s ha minden igaz, a közeljövőben már a 2.3-as Gingerbread is megérkezik egy frissítés formájában.



A lepel lehull (működés közben)

A telefont bekapcsolva észrevettük, hogy már nem sok benne a nafta így gyorsan rákötöttük a töltőre. Az indítást követően az  LG animációja fogad, kissé akadozva, nyögvenyelősen startol, de egy pillanattal később már nyoma sincs a lassúságnak s elképesztő gyorsasággal hasít az UI. A képernyőzár feloldása trükkös, mivel az eddig megszokottól eltérően, mint egy redőnyt fel kell húznunk s nem pedig oldalra. Miután ezt megtettük a telefon alapból 7 navigációs oldallal s különböző widgetekkel lett programozva. Ezek közül az LG időjárás alkalmazása nyerte el a szerkesztőség tetszését, mely pontos információt ad tartózkodási helyünk alapján az időjárásról. Plusz funkcióként különböző animációk is megjelennek a képernyőzár feloldása és az alkalmazás adatainak frissítését követően. A navigációs oldalak száma testre szabható, így ha zavar minket a sok lapozás akár 3 oldalt is beállíthatunk kezdésnek. A menü nem kapott külön érintőgombot hanem az Android rendszerbe lett integrálva egy ikonsáv segítségével. „Menü” helyett itt az „Alkalmazások” ikont megnyomva juthatunk el az okostelefonok „App Drawer” rendszerébe, melyet akárcsak a kezdőlapokat, szintén személyre szabhatunk. Választhatunk függőleges vízszintes illetve kategórikus nézetek közül s a kategóriákat mi magunk állíthatjuk be. Ez egy remek funkció nagyban segíti a sok alkalmazás között az eligazodást. Csak felsorolás szinten íme néhány az LG által előre feltöltött alkalmazásokból:

App Advisor: Keresgélés az LG által jónak tartott alkalmazások között (Internet szükséges)
Car Home: Amolyan mindenes a kocsiban telefonálás során
Diktafon: meglepő módon hangot rögzíthetünk vele 
F-Secure: Vírusok ellen véd elméletileg de élesben nem volt (s reméljük nem is lesz) alkalmunk kipróbálni
Facebook LG: Felturbózott Facebook alkalmazás az LG-től lényegében azonban nem változott.
MySpace LG: Akár csak a Facebook ez is hasonló célokat szolgál az LG köntösébe bújtatva
Twitter LG: Detto
Polaris Office: Ez a program képes kezelni az Excel, Word, PowerPoint fájlokat
Remote Call: Távsegítség egy másik telefon tulajdonos számára.
SmartShare: Multimédiás tartalmakat oszthatunk meg a DLNA segítségével.
Tükör: Önarcképeket készíthetünk vele


A kemény mag (játékok és multimédia)

Miután kiéltük magunkat a telefon alapfunkcióin nekiláttunk, hogy megizzasszuk rendesen a gépezetet. Elég nehezen ment, ugyanis lagolást, akadozást egyszer sem tapasztaltunk csupán az akkumulátor látta kárát próbálkozásainknak. A teszt során kipróbáltuk az NVIDIA Tegra Zone legjobb játékait név szerint a Pinball HD-t a Guerilla Bob-ot a Riptide GP-t a Galaxy on Fire 2-t a Fruit Ninja-t és pluszként habár nem kifejezetten Tegra játék, de az újdonsága miatt a Cut the Rope is belekerült a szórásba. Összességében elmondható, hogy a játékok remekül teljesítenek, ha figyelembe vesszük azt, hogy a kézi konzolok hol állnak a grafikai megjelenésben (lásd PSP, Nintendo DS) igazán figyelemreméltó az ahová az okostelefonok technológiája tart. A játékokról külön külön nem kívánunk szólni, az eredményeket tekintsétek meg az alábbi videókban.





A grafikai gyönyörön továbblépve a filmek világába ugrottunk egy hatalmas fejest s megnéztük, vajon tényleg képes-e a masina a HD felbontás értékelhető visszaadására. Végeredményben azt mondhatjuk utazások során teljesen megfelelő a képernyő felbontása s a videók kép és hangminősége egyaránt,  ennél ebben a kategóriában ne is várjunk többet. Némi kötözködésre csak az ad okot ha a HDMi kábelen keresztül egy FullHD-s TV-n próbálunk olyan filmet nézni melyet a telefon konvertáló programja készített. Ilyenkor már a pixelek is tiszteletüket teszik a képernyőn, s habár nem a legfontosabb tényező azért még mindig nem képes a telefon nyers mkv fájlok lejátszására. A konvertálás helyett azonban kipróbáltunk a Youtube-ról streamelt videók lejátszását is, itt már semmilyen panaszt nem tudtunk megfogalmazni, az egész úgy jó ahogy van. Mindkét tesztet megtekinthetitek az alábbi videókban.





Egy kis szörfözés (internet, böngészés)

Ma már a legfőbb szempont az okostelefon használók körében az, hogy milyen gyorsan képes megjeleníteni telefon a kedvenc oldalakat az internet és a böngésző által. Ez nem meglepő, mivel az embert a kíváncsiság hajtja s nincs is jobb eszköz ennek kielégítésére mint a világháló. Mivel az LG Optimus 2X támogatja a Flash programokat (teszt közben a Flash 10.3-as verzióját használtuk) így hozzávetőleg az összes interneten megtalálható oldal megjelenítésére képes. (azért azt ne remléjük, hogy egy teljes egészében mozgó flash site úgy fog futni mint a forró kés a vajban, de azért egész élvezhető megjelenítést képes produkálni a 2X). Mindamellett, hogy kipróbáltunk különböző oldalakat betölteni s néhány flash beágyazással készített videót is megnéztünk lefuttattunk egy benchmarkot is, hogy megtudjuk mennyire jó a sebesség amit a telefon a WiFi és a Mobilnet által képes szolgáltatni. Az eredmények magukért beszélnek de erről bizonyosodjatok meg ti magatok:




A kamera másik oldalán

Sokan vannak úgy, hogy régi digitális fényképezőiket inkább lecserélnék a mobiltelefonjukra, azonban valami mindig hiányzik. Sokan a digitális zoomra panaszkodnak vagy a felbontásra vagy épp kevés lehetőség van a különböző effektek használatát illetően. Az LG optimus 2X felbontását illetően panaszra nincs okunk hiszen 3264x2448 pixel-t is képes rögzíteni egy képben s videó felvételekkor a 8 megapixeles kamera az 1080p-s full hd videókat is elérhetővé teszi. Igen, ez mind szép és jó ámbátor a digitális zoom még mindig gyengéje az okostelefonok körének s ez ennél a telefonnál sem fog még megváltozni. Ha pedig épp egy tükörreflexes képpel akarnánk összehasonlítani akkor pedig főleg elvagyunk tévedve a kategóriákat illetően :) A Framek tehát a képkockák rögzítése a videofelvételnél a felbontás függvényében arányosan változik. Míg 1080p-nél a 24 fps a maximum, úgy a 720p-s felvételeknél akár 30 fps-t is kisajtolhatunk a 2X-ből. Gyorsan felsoroljuk a különböző képkészítési módokat és a különböző effekteket, s mindezek után megtekinthetitek az elkészített tesztfotókat is.

Effektek: Szépia, Fekete-fehér, Negatív, Kék, Domború, Nagyítás, Vivid.
Látvány módok: Automatikus, Sport, Naplemente, Éjszakai, Portré, Tájkép.
Felvételi módok: Sorozat, Alulfókuszált,Összefűzött kép, Mosoly felvétel,Panoráma, Szépség felvétel, Művészi.

További beállítási lehetőségek:

Képminőség: Jó, Normál, Kiváló.
Képstabilizáció: Be, Ki.
Különböző kamerahangok: 4 fajta.
Kép készítési helyének megjelenítése.
Időzítő: 3, 5, 10 másodperc késleltetés.
ISO beállítás: Automata, 100, 200, 400, 800.
Vaku lehetőségek: Automata, Vörösszem kiküszöbölés, LED mellőzése
Videó beállítások: Fehéregyensúly, Színeffektusok, Felbontás (Full HD, HD, VGA, QVGA, QCIF.





Pro-kontra és ami eddig kimaradt

Az üzemidőt illetően sok jót nem mondhatunk, mint azt a teszt során is olvashattátok, sokszor került a kezeink közé a töltő és még többször lett volna jó, ha útközben is egy aggregátorral rohangálunk. Az 1500 mAh-es akkumulátor ehhez a készülékhez igencsak vérszegény. A dupla mag a kamera a kijelző egy nap alatt képes elszívni az összes energiát a készülékből, s ha még izzasztunk is a gépezeten a játékok, videók és zenehallgatás használatával akkor a helyzet még tovább romlik. Azért összességében az elmondható, hogy egy napot átlagos használat mellett (pár óra zene, játék, egy kis böngészés) még simán elbír az akksi. Ezen kívül azonban más negatívum nem nagyon róható fel a készüléknek, a telefonhívások kihangosítva és normál állapotban egyaránt tökéletesek, a kamera képei némileg zajosak de nem zavaró mértékben, a külső hangszóró pedig az unalmas órákban ha épp egy táborozás, sörözés során háttérzajnak pont megfelelő.

 Pro:

Tegra játékok
Külső megjelenés
Kijelző
Full HD kamera
2 mag 

Kontra:

Gyorsan merül
Külső hangszóró olykor zajos
Digitális Zoom

Summa Summarum

Pár apróságon kívül nagyon megvoltunk elégedve a készülékkel, a játékok és más multimédiás tartalmak szerelmesei között nem véletlen tett szert ekkora sikerre, bár az ára igen borsos egy kis gyűjtögetést és a régi telefont eladva mi is élvezhetjük az LG Optimus 2X nyújtotta lehetőségeket. A teszthez a telefont az LG Magyarország biztosította, még egyszer nagyon köszönjük a lehetőséget a kipróbálásra. 

További videók érhetőek el a Droidground.hu Youtube csatornáján.



0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése